Yazı Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 08:40 Bu yazı 1244 kez okundu
 
MAĞUSA’LI UBP’LİLER ATAMALARDAN RAHATSIZ
Harun DENİZKAN
harundenizkan@gaktv.com
 
 

Hükümet kuruldu, atamalar son hız devam ediyor ama gelin görün ki atama bekleyip de atanamayanlar UBP’de sıkıntı yaratıyor. UBP’de o kadar çok isim var ki herkesi memnun etmek kolay değildir. Ama bırakın kişi atamalarını, bölgelerden yeterince atama olmayınca UBP’liler buna da üzülüyorlar. Dün Mağusa’dan arayan UBP’liler, bugüne kadar koskocaman Mağusa bölgesinden sadece iki atama yapıldığını dile getirdiler. Gelin isterseniz bugüne kadar yapılan atamalara şöyle bir göz atalım bakalım Mağusa’lılar bu konuda haklı mı?

BAŞBAKANLIK

Müsteşarları: Suat Yeldener, Ömer Köseoğlu

Bakanlar Kurulu Sekreterliği: İlkan Varol

Basın Halkla İlişkiler Müdürü: Leman Kutay

Başbakanlık Danışmanları: Alihan Pehlivan, Orhan Tuğbay

Başbakanlık Denetleme Kurulu: Başkan Meftun Orkun, üye Haldun Şirket

Gençlik Dairesi Müdürü: Hasan Eren

Piyangolar Birimi: Arif Sonuç

Spor Dairesi Müdürü: HP Mehmet Özbilgehan

Brt Yönetim Kurulu Üyesi: Özer Kanlı

Brt Müdürü: Meryem Özkurt

Koop Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı: Yusuf Kaçmaz

Devlet Plânlama Örgütü Müdürü: Mustafa Serçelik

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar: Şahap Aşıkoğlu

Bakanlık Müdürü: Berna Selengil

Ticaret Dairesi Müdürü: Salih Gökpınar

Resmi Kabız Müdürü: Halis Üresin

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı: Erdal Onurhan

Yönetim Kurulu Üyeleri: Hüseyin Ademgil, Özgür Özerdem, Gürdal Çuvalcıoğlu, Yusuf Avcıoğlu(HP), Esat Altay(HP), Ali Şefki(HP)

Limanlar Dairesi Müdürü: Dilaver Bilgen

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Mustafa Akçaba

Özel Kalem Müdürü: Cemal Kuyucu

Çalışma Bakanlığı Müsteşar: Erçin Tekakpınar

Bakanlık Müdürü: Evsun Kaşif Salel

Çalışma Dairesi Müdürü: Berhan Ongan

Milli Eğitim Bakanlığı

DAÜ VYK Başkanı: Erdal Özcenk

Üye: Hakan Dinçyürek, Hamit Bakırcı

Tarım Bakanlığı Müsteşar: Emirali Deveci

Özel Kalem:Hasan İşlek

TÜK Müdürü: Mehmet Bullici

Mağusa’lı UBP’lilere göre bu atamalar içerisinde sadece iki Mağusa’lı var diyorlar. Gerçekten öyle mi?

 

GİRNE AKÇİÇEK HASTANESİ’NDE AĞRI KESİCİ YOK

Yıllarca bu devlete çalış, sigorta yatır, emekli ol sonra da devletin hastanesine git sana ilaç yoktur desinler. Bu nasıl bir devlet? Dün bir vatandaşımız aradı ve başından geçen çok ilginç bir olayı üzülerek anlattı. Gerçekten anlattıkları içler acısı bir durum.

 Bu arkadaşımızın verilmiş bir sadakası olacak ki, geçtiğimiz günlerde ölümle sonuçlanan çok ciddi bir trafik kazası geçirdi ve kazayı hafif yaralı olarak atlattı. Tedavisi süren bu arkadaşımızın iyileşmesi için Devlet hastanesine gidip tedavi olması gerekiyordu. Geçtiğimiz günlerde Girne Akçiçek hastanesine tedavi olmak içingitti ve başına gelenleri anlattı. Bu arkadaşımız meydana gelen kazada yolcu olarak bulunuyordu ve aracın çarpışması sonucunda vücudunda bereler oluştu. Hastaneye gidip gelirken de hep sızılar içerisinde gidip geliyordu. Gidip gelme bir yana hastaneye gidip de tedavi olamamak da var.

Düşünün ağrı sızı içerisinde Girne Akçiçek hastanesine gideceksiniz ve sizi tedavi eden doktor size diyecek ki git bu ilaçları eczaneden al da gel sana iğne yapalım. Ne acı değil mi? Eğer bir hastanede ağrı kesici yoksa o hastanede ilaç yoktur demektir. Yaşanan kazalardan dolayı Hastanelerin en çok tükettiği ilaçlar ağrı kesicilerdir. Muscolin ve Voltaren yok diyerek git bunları karşı eczaneden al ve gel. Hastanede ilaç yoksa o doktorun orada işi ne? İlaç yoksa doktor da olmasın! Hiç olmazsa İlaç ve doktor olmayınca da hasta da gitmez. Bu nasıl bir anlayış.? Bunu kime anlatalım? Yıllarca çalış, emekli ol, sigorta paralarını yatır ama hastanelik olduğun zaman da ilaç yok desinler!

Buradan çiçeği burnunda Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’ye sesleniyorum; bu rezalete bir son versin. Ağrı sızı içerisinde Akçiçek hastanesine uğrayan vatandaşımızın üzerinde ya para olmasaydı ne olacaktı? Ki bu da insanlık hali… Bence bu bizim ayıbımız, böyle devlet anlayışı olmaz. Girne Akçiçek hastanesinde görevli başhekim derhal bu konuda ne gerekiyorsa yapmalıdır. Çünkü bu bir insanlık ayıbıdır, devletin hastanesinde ağrı kesici yoktur denmemelidir.

 

DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRIN!

Günlerdir UBP Lefkoşa Milletvekili eski Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığını konuşuyoruz. Onu bırakın 7 Ocak 2018 milletvekilliği seçimleri öncesinde bu konu siyasi partilerin seçim propagandası olmuştu. Aradan on beş aylık bir süre geçti hala onu konuşuyoruz.

Hükümet ortağı olan Halkın Partisi siyasi tutarsızlıklarını örtbas etsin diye bu konuya sarıldı. Sanki Özgürgün’ün suçlu veya haklı olması vatandaşa bir şey kazandıracak. Bana göre bu konu ile gündem yaratmanın topluma hiçbir faydası olmaz. Özgürgün’ün hesabına kaç para girdi hesabından kaç para çıktı toplumu ilgilendiren bir konu değildir. Zaten toplumu ilgilendiren bir konu olsaydı Özgürgün 7 Ocak seçimlerinde sandıktan çıkmazdı. Kaldı ki bu ülkede nereden buldun yasası yok. Özgürgün’e bu parayı nereden buldun diye sorsanız? size arkadaşımdan borçlandı dediği zaman bu işin arkasını getiremezsiniz. Bu paraların suç geliri olduğuna dair bir tespit yok.

Bu ülkede öyle yolsuzluklar yapıldı ki kimse cesaret edip yolsuzlukların üzerine gitmedi.

7 Ocak 2018 yılı öncesinde bu işi siyasi şova döndürenler hala daha şov yapmaya devam ediyorlar. Komite kuracaklarmış da dokunulmazlığı kaldırmak için komite başkanı kim olacak onun kavgası yapıyorlar? Kimse kusura bakmasın ama bu işler gerçekten Milletvekillerinin işi değildir.

Özgürgün’ü sevenler sahip çıkacak sevmeyenler de politik malzeme yapacaklar. Bana göre dün bu konuda en güzel açıklamayı KKTC meclis başkan yardımcısı Zorlu Töre yaptı. Onun söylediklerinin altına imzamı atarım.

Milletvekili dokunulmazlığının kürsü dokunulmazlığı haricinde tamamen kaldırılmasını istedi. Bundan daha güzel bir açıklama olamaz. Sadece bunu mu söyledi? Hayır, bunun haricinde daha çok güzel şeyler söyledi. Gelin isterseniz Zorlu Töre’nin söylediklerine bir göz atalım.

 

Milletvekillerinin yargılanacağı unsurlar varsa bu görevi Savcılığın yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Töre, “Bunu tartışma yeri Meclis olmamalı, komite kurmaya gerek kalmamalı” dedi.
Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, son günlerde gündeme gelen dokunulmazlık ve bununla birlikte yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
Bazı siyasi partilerin, siyasilerin ve basın-yayın organlarının yorumlar ve farklı değerlendirmeler yaptığına işaret eden Töre, iddialarla ilgili yargılama olmadan suçlamaların ileri boyuta taşındığını, bunun da itibar zedelediğini kaydetti.
Töre, bu konudaki değerlendirmesini şu sözlerle paylaştı:
“Milletvekilliği dokunulmazlığının kürsü dokunulmazlığı haricinde tamamen kaldırılmasını istiyorum ve talep ediyorum. Bazı siyasilerin siyasal menfaat sağlamaları ve şov yapmaları böylece önlenmiş olur. Bu kadar prosedüre gerek kalmadan yargılanması gereken hususlar varsa Savcılık görevini yerine getirmeli, Meclis tartışma yeri olmamalı, komite kurmaya gerek kalınmamalıdır.
Geçmişte milletvekili olup da haklarında itham yapılmaya çalışılan bazı eski parlamenterlerin şimdi milletvekili olmadıkları halde davalar açılmadığı gerçeğini de dikkate aldığımızda ya dokunulmazlıklar tamamen kaldırılmalı ya da isnat edilen ithamlar milletvekilliği sona erdikten sonra Savcılık tarafından ileriye götürülmelidir. Yasalarımızda var olan eksiklikler Cumhuriyet Meclisi tarafından yapılmalıdır.”

Törenin bu açıklaması çok önemlidir Milletvekillerinin tümünün dokunulmazlığı kalksın sadece Özgürgün’ün değil savcılıkta bulunan eski dosyalar da derhal incelemeye alınıp yargıya verilsin. Ben Başbakan Ersin Tatar’ın yerinde olsam komite kurdurmazdım doğrudan tüm milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmak için harekete geçerdim. UBP’nin eski genel başkanını ve Çaludayı toplumun ağzında sakız etmezdim. KKTC’nin en büyük partisi 21 milletvekili olacak ve bunların ikisinin dokunulmazlığı kalkacak sırf Özersay istedi diye.

MAĞUSA’LI UBP’LİLER ATAMALARDAN RAHATSIZ

Hükümet kuruldu, atamalar son hız devam ediyor ama gelin görün ki atama bekleyip de atanamayanlar UBP’de sıkıntı yaratıyor. UBP’de o kadar çok isim var ki herkesi memnun etmek kolay değildir. Ama bırakın kişi atamalarını, bölgelerden yeterince atama olmayınca UBP’liler buna da üzülüyorlar. Dün Mağusa’dan arayan UBP’liler bugüne kadar koskocaman Mağusa bölgesinden sadece iki atama yapıldığını dile getirdiler. Gelin isterseniz bugüne kadar yapılan atamalara şöyle bir göz atalım bakalım Mağusa’lılar bu konuda haklı mı?

 

 
Etiketler: MAĞUSA’LI, UBP’LİLER, ATAMALARDAN, RAHATSIZ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Ocak 2020
TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’Yİ TOPARLADI
523 Okunma.
22 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI ADAYLARI DAHA GERÇEKCİ OLSUN
366 Okunma.
20 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI KİM OLACAK?
441 Okunma.
17 Ocak 2020
BOYKOT
402 Okunma.
15 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA!
1126 Okunma.
08 Ocak 2020
EMİRNAME HP’NİN ELİNDE PATLADI
1067 Okunma.
06 Ocak 2020
YOL YOKSA SEYRÜSEFER DE YOK!
390 Okunma.
03 Ocak 2020
HÜKÜMET BOZULUYOR
1177 Okunma.
30 Aralık 2019
2020’DEN BEKLENTİLERİMİZ
1251 Okunma.
25 Aralık 2019
UBP’LİLER PİŞTİ OLDULAR
733 Okunma.
23 Aralık 2019
CTP Mİ? AKINCI MI?
1273 Okunma.
20 Aralık 2019
SEÇİMİ BOYKOT ETMEK SAĞLIĞIMIZA FAYDALI
583 Okunma.
15 Aralık 2019
ERHÜRMAN’I DAĞ’A KAÇIRALIM!
795 Okunma.
13 Aralık 2019
NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUM?
280 Okunma.
09 Aralık 2019
AKINCI’NIN DİĞERLERİNDEN FARKI NE?
622 Okunma.
04 Aralık 2019
YILDA 28 MAAŞ ALAN ÜÇ BİN KİŞİ VAR!
5444 Okunma.
29 Kasım 2019
KIB-TEK MÜDÜRÜ KURUMDA MAAŞ SIRALAMASINDA 188. SIRADA!
2750 Okunma.
18 Kasım 2019
YOLLARIMIZ ÖLÜM TUZAĞI VE SEYREDİYORUZ
304 Okunma.
13 Kasım 2019
TUTUKLU YARGILANMAYI KANIKSADIK
495 Okunma.
12 Kasım 2019
SURİYE BİTTİ SIRADA KIBRIS VAR
512 Okunma.
11 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
121 Okunma.
08 Kasım 2019
GEZİCİ’NİN VERDİĞİ ÖNEMLİ MESAJ!
415 Okunma.
04 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
373 Okunma.
30 Ekim 2019
UBP,DP VE YDP SEÇİM HÜKÜMETİNE NE DERSİNİZ ?
951 Okunma.
28 Ekim 2019
MESAJI OLAN ALSIN
324 Okunma.
25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ VE BEKLENTİLERİMİZ
744 Okunma.
23 Ekim 2019
BAYBARS DİRETTİ AMA OKTAY’IN İSTEDİĞİ OLDU
1537 Okunma.
21 Ekim 2019
BAŞBAKAN TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’YE NE KAZANDIRIR?
453 Okunma.
18 Ekim 2019
SEÇİMLERİN BİR ÖNEMİ KALDI MI?
551 Okunma.
14 Ekim 2019
SAFLAR BELLİ OLUYOR
358 Okunma.
09 Ekim 2019
YDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI DENKTAŞ
653 Okunma.
07 Ekim 2019
CTP’DE DARBE SAVUŞTURULDU
1918 Okunma.
02 Ekim 2019
BİR OY HAKKIM OLSA OYUMU ARIKLI’YA VERİRDİM
1601 Okunma.
30 Eylül 2019
DP BUGÜN YDP’Yi ZİYARET EDİYOR
1296 Okunma.
27 Eylül 2019
HP, UBP’NİN HUYUNU ERKEN KAPTI
1274 Okunma.
25 Eylül 2019
UBP ÖZGÜRGÜN’E SAHİP ÇIKAR MI?
897 Okunma.
23 Eylül 2019
ONURHAN ÜZÜYOR
480 Okunma.
20 Eylül 2019
ÖZGÜRGÜN HP’NİN ELİNDE PATLAYACAK !
543 Okunma.
18 Eylül 2019
ERHÜRMAN’I ELEŞTİREMİYORLAR
775 Okunma.
16 Eylül 2019
ERHÜRMAN TAŞ DÜŞÜRDÜ
819 Okunma.
13 Eylül 2019
Kışlada yaşıyoruz haberimiz yok
544 Okunma.
11 Eylül 2019
Serdar Denktaş neden Genel Başkanlığı bıraktı ?
2049 Okunma.
09 Eylül 2019
Sizce bu bir kurgu değil mi ?
476 Okunma.
06 Eylül 2019
Onurhan yanlış bir seçim
609 Okunma.
04 Eylül 2019
Çavuşoğlu şimdi de Sibel Siber’e teklif etti
905 Okunma.
02 Eylül 2019
Sokak Erhürman diyor
817 Okunma.
28 Ağustos 2019
CTP anket sonuçlarından mutlu
1361 Okunma.
26 Ağustos 2019
Sendika paralarının peşine düştü
627 Okunma.
23 Ağustos 2019
KENDİ HESABINA 400 BİN STERLİN AKTARDI
2141 Okunma.
20 Ağustos 2019
KOMİTE BAŞKANI KİM OLACAK?
150 Okunma.
09 Ağustos 2019
SÜT KURUMUNDA NELER OLUYOR?
1169 Okunma.
07 Ağustos 2019
AKINCI İYİ POLİS, ÖZERSAY KÖTÜ POLİS
585 Okunma.
29 Temmuz 2019
ANA MUHALEFET PARTİSİNE GEREK YOK ARTIK
883 Okunma.
26 Temmuz 2019
SENDİKAL PLATFORM İNANDIRICI OLAMAZ
417 Okunma.
22 Temmuz 2019
BİZ KAYBETTİK AMA HALA FARKINDA DEĞİLİZ!
526 Okunma.
19 Temmuz 2019
2020’DE İKİ SEÇİM GEÇİRECEĞİZ
994 Okunma.
15 Temmuz 2019
İNSANA DEĞER VERMİYORUZ!
300 Okunma.
10 Temmuz 2019
UBP’DE BÜYÜK HUZURSUZLUK
1146 Okunma.
08 Temmuz 2019
AKINCI YOKSA ERHÜRMAN VAR!
769 Okunma.
05 Temmuz 2019
AMCAOĞLU’NA HALA SAHİP ÇIKAN YOK
563 Okunma.
03 Temmuz 2019
ATAMALAR KAPLUMBAĞA HIZINDA
454 Okunma.
28 Haziran 2019
UBP NAMUSUNU KURTARSIN
706 Okunma.
26 Haziran 2019
HP’LİLER UBP’YE GÜVENMİYORLAR
242 Okunma.
25 Haziran 2019
HP KOMİTE BAŞKANLIĞINI İSTİYOR
533 Okunma.
24 Haziran 2019
SADECE LİNÇ Mİ EDİYORUZ?
387 Okunma.
21 Haziran 2019
UBP’DE EROĞLU DEVRİ DÜN KAPANDI
1180 Okunma.
20 Haziran 2019
UBP’DE İNCE HESAPLAR
1453 Okunma.
19 Haziran 2019
ANASTASİADES ÖZERSAY İLE DAHA ÇOK YEMEK YİYECEK
539 Okunma.
18 Haziran 2019
BANKACI BULUNAMIYOR
710 Okunma.
17 Haziran 2019
YAKIT SÖZLEŞMESİ BİTİYOR!
407 Okunma.
14 Haziran 2019
ESKİDEN BİRİ SUÇLU İDİ, ŞİMDİ İSE İKİSİ SUÇLU OLDU…
429 Okunma.
13 Haziran 2019
Hükümet Tokel’e danışacak
324 Okunma.
12 Haziran 2019
SEVGİ VE SAYGI YOKSA MUTLULUK DA YOKTUR!
641 Okunma.
11 Haziran 2019
ATANDIĞIN YER DEĞİL SEÇİLDİĞİN YER DAHA ÖNEMLİ
975 Okunma.
10 Haziran 2019
GARGA’DAN AL HABERİ
886 Okunma.
07 Haziran 2019
ERHÜRMAN İLK TURDA CUMHURBAŞKANI OLUR
1094 Okunma.
06 Haziran 2019
Bayramda dikkat çekenler
486 Okunma.
05 Haziran 2019
KKTC’de çözüm istemekle istememek arasında hiçbir fark yoktur
345 Okunma.
04 Haziran 2019
Bayram mesajı mı, seçim mesajı mı?
450 Okunma.
03 Haziran 2019
UBP’de Cahitoğlu krizi
716 Okunma.
31 Mayıs 2019
Hükümet güvenoyu alır mı?
669 Okunma.
30 Mayıs 2019
Özersay şimşekleri üzerine çekmeye devam ediyor
382 Okunma.
29 Mayıs 2019
Tatar, Taçoy’u Genel Sekreterlik konusunda uyardı
1912 Okunma.
28 Mayıs 2019
Yasemin Hareketi’ne Rumlar daha çok oy verdi
647 Okunma.
27 Mayıs 2019
Güney’deki AP seçimleri KKTC’yi etkisi altına alamadı
270 Okunma.
24 Mayıs 2019
Türklerin oyları AKEL’i birinci parti yapabilir
337 Okunma.
23 Mayıs 2019
Bu hükümet Facebook’a ne kadar dayanacak?
1126 Okunma.
22 Mayıs 2019
AP Seçimlerinde Türk adaylara ilgi
515 Okunma.
17 Mayıs 2019
Kurulacak olan hükümetten ne bekliyorsunuz?
402 Okunma.
15 Mayıs 2019
Tatar’ın işi zor!
538 Okunma.
13 Mayıs 2019
İmamoğlu da bizi anlamadı!
785 Okunma.
09 Mayıs 2019
Denktaş Kahraman, Özersay bozguncu
589 Okunma.
08 Mayıs 2019
Hükümetin akıbeti ne olacak?
538 Okunma.
07 Mayıs 2019
Özersay bitirmek için güzel bir fırsat yakaladı
396 Okunma.
06 Mayıs 2019
HP’de Denktaş rahatsızlığı
681 Okunma.
03 Mayıs 2019
Merkez sağın adayı kim olacak?
885 Okunma.
02 Mayıs 2019
Tarafsan taraftarsın demektir
619 Okunma.
30 Nisan 2019
Akıncı da hayal kırıklığına uğrattı
414 Okunma.
29 Nisan 2019
Birisi hükümet mi dedi
476 Okunma.
22 Nisan 2019
AP seçimleri ve KKTC
2724 Okunma.
19 Nisan 2019
Özersay’ın Ankara ziyareti
323 Okunma.
18 Nisan 2019
Bana mesleğimi kimse öğretmesin!
313 Okunma.
17 Nisan 2019
Alnar Nar Şirketi de batırdık
348 Okunma.
16 Nisan 2019
Irkçı olduk
579 Okunma.
15 Nisan 2019
Erhürman sevgisi de olmasa
308 Okunma.
13 Nisan 2019
Saray’da seçim yemekleri başladı
472 Okunma.
11 Nisan 2019
Bu toplum daha çok çekecek
406 Okunma.
11 Nisan 2019
Parti liderlerinin ekran sınavı
358 Okunma.
10 Nisan 2019
Denktaş’ın yüzünden düşen bin parça
228 Okunma.
08 Nisan 2019
Akıncı ile Erhürman seçim stardını verdi
918 Okunma.
05 Nisan 2019
TDP’nin siyasetteki amacı ne?
487 Okunma.
04 Nisan 2019
Eroğlu: “Yaşlandım ama ihtiyarlamadım”
251 Okunma.
03 Nisan 2019
Elçi’ye sorun
229 Okunma.
02 Nisan 2019
Yeni cumhurbaşkanı yine sol kesimden olacak
316 Okunma.
01 Nisan 2019
UBP’de Kanlı’ya tepki var
344 Okunma.
Haber Yazılımı