Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 10:36 Bu yazı 467 kez okundu
 
Alnar Nar Şirketi de batırdık
Harun DENİZKAN
harundenizkan@gaktv.com
 
 

Bazen diyorum siyasetin dışına da çıkarak yazılar yazayım ama olayları eşelediğimizde olayın altından yine siyasi rantlar çıkıyor.

Bugün sizlere Güzelyurt’ta 2007 yılında nar üreticilerinin kurduğu Alnar Nar Şirketinde yaşananları anlatmaya çalışacağım. Ülkenin gurur kaynağı olan ve 30 hissedarı olan Alnar Şirketi kapanma aşamasına geldi. Belki birçoğunuz bilmeyecek ama bu şirketin Hollanda’ya yapmış olduğu nar ihracatı ülkemizin gurur kaynağı. Ama gelin görün ki; yıl olmuş 2019 ve bugün nar üreten üreticilerimiz paralarını alamıyorlar.

Başında da dediğim gibi buralara da siyaset bulaştı. Güzelyurt’ta UBP’nin ağır topları nar üreticilerini de etkileri altına aldılar. Hissedarlara baktığımızda bugünkü Tarım Bakanlığı Müsteşarı Ercan Sınay, eski Güzelyurt Kaymakamı Doğan Baykur ise bu şirketin yönetiminde bulunuyor.

Şimdi mesele şu; bu üreticiler ürettikleri malı Hollanda’ya gönderiyor ve paralarını neden alamıyorlar onu araştırmak gerekiyor. Yaptığım araştırmalara göre nedeni şu; üreticiler Hollanda’ya ihraç edilen narların parasını alamadılar çünkü narların birçoğu da nar suyu olarak şişelendirilip piyasaya sürüldü ancak satışların iyi gitmemesinden dolayı üretici parasını alamadı. İkinci bir sebep; bu yıl birçok nar üreticisi ürününü iç piyasaya vermeyi tercih etti. İç piyasadan parasını daha erken aldığı için.

Kısacası Alnar şirketi 12 yılını doldurduktan sonra kapanma noktasına geldi. Nar üreticileri narlarını bundan böyle Alnar’a değil, iç piyasaya verip paralarını almaya çalışacaklar. Alnar’a ürün verilmeyeceğinden dolayı da Alnar Nar şirketi kapısına kilit vuracak. Siyasetle ve üreticilikle uğraşanlar artık kına yakabilirler!

TEPKİMİZ ZAROĞLU’NA DEĞİL

Toplum olarak KKTC’ye kendi nüfusumuzdan fazla nüfus taşındığı için ciddi anlamda rahatsızlık duyuyoruz. Zamanında siyasilerimiz ve öyle bir vatandaşlık yasası çıkardılar ki nüfus artışımız süratli bir şekilde devam edecektir. 11 mühürü getirene misali vatandaşlık veriliyor. Hal böyle olunca da ülkemize gelip vatandaş olanları hazmedemiyoruz. Hele bir de KKTC meclisinde boy göstermeye başlarlarsa adeta isyan ediyoruz.

İşte Bertan Zaroğlu da bu verdiğimiz örneklerden biri. O da bir şekilde vatandaş oldu. Ve onu sevenler seçimlerde ona oy verdi ve bir şekilde KKTC meclisinde yerini aldı.

Ben mesela bu yanlışları gördüğüm için yıllardan beridir sandığa gitmiyorum. Kendi insanımın nüfusundan fazla nüfus taşındığı için bunu asla kabul etmiyorum ve oy da vermiyorum.

Ne Bertan Zaroğlu’na karşı bir düşmanlığım var, ne de herhangi birine. Zaroğlu kendisine verilen seçme seçilme hakkını kullanarak KKTC’nin bir Milletvekili olmuştur. Her fırsatta şunu söylüyorum, benim için CTP’li vekil ne ise YDP’li vekil de aynıdır. Hepsine eşit mesafede oluyorum, çünkü KKTC’nin varlığına ve yasalarına inanmıyorum.

Ben inanmadığım halde hiçbir vekili aşağılamıyorum. İnsanı aşağılamak hakaret etmek bana göre doğru bir yaklaşım değildir. Ama gelin görün ki; sandığa giden ve bu yapıyı bildikleri halde oy verenler Zaroğlu’na en ağır bir şekilde hakaret ediyorlar. Zaroğlu’nun meclise girmesinin en büyük nedenlerinden biri, savundukları partilerin yapmış olduğu yanlış yasalardır. O zaman niye Zaroğlu’na tepki gösteriyorlar da bu yasaları yapan partilerine tepki koymuyorlar. Ben mesela tepkimi koydum ve sandığa gitmiyorum. Hem sandığa gideceksin, hem de Zaroğlu’na karşı çıkacaksın. Bu doğru bir yaklaşım değildir.

Teşhisi koyarken doğru koyacağız. Sosyal medyada vatandaş Zaroğlu’na acımasızca küfür ederken aslında kafasında yatan en önemli sorun Zaroğlu’nun Türkiye’den gelip vatandaş olması ve meclise girmesidir. Trafik suçu ile alakalı değildir. Bu Zaroğlu’na yapılan ilk linç girişimi değildir. Daha önce vatandaşlık konusunda, askerlik konusunda ve Doğuş Derya ile tartıştıkları dönemde sosyal medya tarafından linç edilmişti. Bu ilktir ne de son olacaktır.

Öyle polisi kahraman edip, bir KKTC vekilini bu şekilde karalamak doğru bir yaklaşım değildir. Kaldı ki ülkede Türkiye’li -Kıbrıs’lı ayrımını da tetikliyor bu yaşananlar.

Yapılması gereken şudur; mademki KKTC’nin ilelebet yaşamasını ve yüce meclisin devamını savunuyorsanız bu kişiye de saygılı olacaksınız! O KKTC’nin bir vekilidir ve halk tarafından takdir edilip KKTC yüce meclise girmiştir. Onu dışlarsanız ırkçılık yapmış olursunuz. Vatandaşlıklar konusunda rahatsızlığınız varsa peşinde koştuğunuz partilere isyan ediniz.!

Mesajı olan alsın

SN .TUFAN ERHÜRMAN: Son zamanlarda yapmış olduğunuz açıklamaları çok yerinde ve olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Özellikle dün Bertan Zaroğlu ile ilgili söyledikleriniz çok dikkat çekiciydi. Ülkenin bölündüğüne ve çok tehlikeli bir durum yaşandığını ifade ettiniz. Aslında bu durumun temelini de seçim döneminde bazı siyasiler attı ve şimdi de vatandaş sosyal medya üzerinden Bertan Zaroğlu’nu linç etmeye çalışıyor. Bana göre Bertan Zaroğlu şimdiden bundan sonraki seçimini de garanti etmiştir. Vatandaşlığını iptal edeceğim diyen kahramanlar nerede? Niye bu toplumu bu durumlara düşürdüler? Kısacası basit bir trafik suçu işleyen birisi üzerinden Zaroğlu’na saldıranlar hala yanlış yaptıklarının farkında değil. Bence Zaroğluna saldıracaklarına seçim döneminde vatandaşlığını iptal edeceğini söyleyenlere saldırsınlar daha doğru olur.

SN.KUDRET ÖZERSAY: Dün meclis girişinde çok hararetli bir telefon konuşması yaptınız. Gargalarım kulak misafiri olmadı ama sizi uzaktan hep takip ettiler. Onların söylediklerine göre telefon konuşmanız Ankara ile değildi. Ülkemizde yaşanan sorunlardan birini çözmeye çalışıyordunuz. Sorunu çözer misiniz bilemiyorum ama? En geç Mayıs ayına kadar bu hükümetin çözüleceğini söyleyebilirim. Gargalar çözülecek dediyse inanın ki mutlaka çözülecektir.

SN. SERDAR DENKTAŞ: Zaroğlu için söyledikleriniz kat kat fazlası ile size geri döndü. Dün mecliste sizin olmadığınız bir sırada konuşma yapmak için kürsüye gelen Zaroğlu sizinle ilgili çok ciddi iddialarda bulundu. İddiaları benim yazmama gerek yok, çünkü eminim bu iddiaları sizde işittiniz. Şimdi merak ediyorum acaba bu iddiaları nasıl ve ne zaman çürüteceksiniz.?

SN. ASIM AKANSOY: Sokaktaki vatandaşı anlıyorum da, sizin mecliste dün yaptıklarınızı bir türlü anlayamadım. Bir taraftan Başbakan, diğer taraftan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı tehlikenin farkında. Mecliste olayı kapatmaya çalışıyorlar. Siz ise adeta ateşe benzin dökerek ortamı gerdiniz. Kaldı ki; Bertan Zaroğlu size değil, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a hesap soruyordu. Zaroğlu’nun Denktaş ile ilgili iddiaları yenilecek cinsten değildi. Keşke bıraksaydın da konunun muhatabı olan Denktaş Zaroğlu’na cevap verseydi. Ülke Zaroğlu’na yapılan saldırılar yüzünden ikiye bölündü. Durum çok tehlikeli boyutlara ulaştı. Bunu Başbakan fark edip dün yerinde bir açıklama yaptı. Özellikle siz vekillere bu konuda çok önemli bir görev düşüyor. Ne olur bu hassas konuda daha dikkatli olun, çünkü kendini kaptıran birçok vatandaşımız sosyal medyada adeta birbirlerine savaş açmış durumdalar.

SN.ERHAN ARIKLI: Meclise girdiğiniz günden beri sizleri hep takip ediyorum. Üslubunuz ve efendiliğiniz ile muhalefet görevi yürütüyorsunuz. Kimi zaman hükümet edenlere destek, kimi zaman da olumsuz yönde eleştiriyorsunuz. Dün yine Zaroğlu konusunda olayı yumuşatmak için güzel bir üslup kullanarak toplumun içinde bulunduğu gerginliği ifade ettiniz. Sizin ve Başbakan’ın dikkat çekici açıklamalarını diğer parti genel başkanlarından da bekliyordum. Ama olmadı.! Hatta gerginliği artıracak açıklamalar da yapanlar da olmuştur. Bütün bunlara rağmen sizi bile dün sinir eden Milletvekillerimiz olmuştur. Ben olaylara objektif bakan birisi olarak sizin doğru yolda olduğunuzu belirtmek istiyorum. Bu yaptıklarınızla kaybeden taraf değil, kazanan taraf olacaksınız.

SN.GÜLŞAH SANVER MANAVOĞLU: Belli ki size genel başkanınız tarafından ciddi bir uyarı yapılmıştır.! Eğer uyarı ciddi olmasaydı ben eminim ki siz eskiden olduğu gibi telefonlara cevap verirdiniz. Yine de farkında değilsiniz veya aramayı unuttum deyip kendinizi affettirebilirsiniz. Veya günahınıza girmeyelim, belki de çok yoğunsunuz. Ne diyelim, mutlaka bir sebebiniz vardır.

 
Etiketler: Alnar, Nar, Şirketi, de, batırdık,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Haziran 2020
POZİTİF OLMAYA RAZIYIM
252 Okunma.
11 Haziran 2020
EN ZOR VE EN TEHLİKELİ SÜREÇ BAŞLIYOR
293 Okunma.
04 Haziran 2020
DENETİM YAPAN YOK AMA GEREKSİZ KONUŞAN ÇOK!
215 Okunma.
21 Nisan 2020
PANDEMİ ACI ÇEKEN BEDENLERİ ETKİLEMEDİ
919 Okunma.
19 Mart 2020
MİKROP SINIR TANIMIYOR!
264 Okunma.
18 Mart 2020
ALMAN KADIN KUZEY İÇİN BİR ŞANS!
1677 Okunma.
16 Mart 2020
KORONA MI? SEÇİM Mİ?
373 Okunma.
13 Mart 2020
SEÇİMLERİ ERTELEYİN BU İŞİN ŞAKASI YOK!
233 Okunma.
11 Mart 2020
CORONA VİRÜSÜ FIRSATÇILIĞI
385 Okunma.
09 Mart 2020
MESAJI OLAN ALSIN
727 Okunma.
06 Mart 2020
LOKMACI, LOKMACI OLALI BÖYLE İLGİ GÖRMEDİ
578 Okunma.
04 Mart 2020
HALİMİZE ŞÜKREDELİM AMA…
315 Okunma.
02 Mart 2020
GARGA’DAN AL HABERİ
589 Okunma.
28 Şubat 2020
AKINCI’NIN AĞZINDAN BAL AKIYOR
992 Okunma.
26 Şubat 2020
NEREDE BU CTP’LİLER?
847 Okunma.
24 Şubat 2020
AKINCI’NIN TÜRKİYE’YE GİTMESİ ŞART OLDU
668 Okunma.
21 Şubat 2020
NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYEN BİR TOPLUM
714 Okunma.
19 Şubat 2020
SİYASETİMİZİN GELDİĞİ SON DURUMA BAKAR MISINIZ?
567 Okunma.
17 Şubat 2020
SAHTE KABADAYI
641 Okunma.
10 Şubat 2020
BİRİLERİ AKINCI’YA İLHAK MI DEDİ?
771 Okunma.
07 Şubat 2020
MESAJI OLAN ALSIN
735 Okunma.
05 Şubat 2020
MESAJI OLAN ALSIN
634 Okunma.
03 Şubat 2020
SOL PARTİLER AKINCI’YA NE KAZANDIRACAK?
831 Okunma.
27 Ocak 2020
AKINCI’NIN “BARIŞ” ŞANSI SÜRECEK Mİ?
705 Okunma.
24 Ocak 2020
TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’Yİ TOPARLADI
776 Okunma.
22 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI ADAYLARI DAHA GERÇEKCİ OLSUN
537 Okunma.
20 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI KİM OLACAK?
622 Okunma.
17 Ocak 2020
BOYKOT
641 Okunma.
15 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA!
1248 Okunma.
08 Ocak 2020
EMİRNAME HP’NİN ELİNDE PATLADI
1236 Okunma.
06 Ocak 2020
YOL YOKSA SEYRÜSEFER DE YOK!
583 Okunma.
03 Ocak 2020
HÜKÜMET BOZULUYOR
1299 Okunma.
30 Aralık 2019
2020’DEN BEKLENTİLERİMİZ
1391 Okunma.
25 Aralık 2019
UBP’LİLER PİŞTİ OLDULAR
1055 Okunma.
23 Aralık 2019
CTP Mİ? AKINCI MI?
1506 Okunma.
20 Aralık 2019
SEÇİMİ BOYKOT ETMEK SAĞLIĞIMIZA FAYDALI
690 Okunma.
15 Aralık 2019
ERHÜRMAN’I DAĞ’A KAÇIRALIM!
937 Okunma.
13 Aralık 2019
NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUM?
415 Okunma.
09 Aralık 2019
AKINCI’NIN DİĞERLERİNDEN FARKI NE?
856 Okunma.
04 Aralık 2019
YILDA 28 MAAŞ ALAN ÜÇ BİN KİŞİ VAR!
6420 Okunma.
29 Kasım 2019
KIB-TEK MÜDÜRÜ KURUMDA MAAŞ SIRALAMASINDA 188. SIRADA!
3132 Okunma.
18 Kasım 2019
YOLLARIMIZ ÖLÜM TUZAĞI VE SEYREDİYORUZ
424 Okunma.
13 Kasım 2019
TUTUKLU YARGILANMAYI KANIKSADIK
608 Okunma.
12 Kasım 2019
SURİYE BİTTİ SIRADA KIBRIS VAR
649 Okunma.
11 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
200 Okunma.
08 Kasım 2019
GEZİCİ’NİN VERDİĞİ ÖNEMLİ MESAJ!
534 Okunma.
04 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
550 Okunma.
30 Ekim 2019
UBP,DP VE YDP SEÇİM HÜKÜMETİNE NE DERSİNİZ ?
1040 Okunma.
28 Ekim 2019
MESAJI OLAN ALSIN
436 Okunma.
25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ VE BEKLENTİLERİMİZ
882 Okunma.
23 Ekim 2019
BAYBARS DİRETTİ AMA OKTAY’IN İSTEDİĞİ OLDU
1658 Okunma.
21 Ekim 2019
BAŞBAKAN TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’YE NE KAZANDIRIR?
565 Okunma.
18 Ekim 2019
SEÇİMLERİN BİR ÖNEMİ KALDI MI?
661 Okunma.
14 Ekim 2019
SAFLAR BELLİ OLUYOR
487 Okunma.
09 Ekim 2019
YDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI DENKTAŞ
838 Okunma.
07 Ekim 2019
CTP’DE DARBE SAVUŞTURULDU
2175 Okunma.
02 Ekim 2019
BİR OY HAKKIM OLSA OYUMU ARIKLI’YA VERİRDİM
1795 Okunma.
30 Eylül 2019
DP BUGÜN YDP’Yi ZİYARET EDİYOR
1418 Okunma.
27 Eylül 2019
HP, UBP’NİN HUYUNU ERKEN KAPTI
1379 Okunma.
25 Eylül 2019
UBP ÖZGÜRGÜN’E SAHİP ÇIKAR MI?
1088 Okunma.
23 Eylül 2019
ONURHAN ÜZÜYOR
637 Okunma.
20 Eylül 2019
ÖZGÜRGÜN HP’NİN ELİNDE PATLAYACAK !
755 Okunma.
18 Eylül 2019
ERHÜRMAN’I ELEŞTİREMİYORLAR
899 Okunma.
16 Eylül 2019
ERHÜRMAN TAŞ DÜŞÜRDÜ
991 Okunma.
13 Eylül 2019
Kışlada yaşıyoruz haberimiz yok
645 Okunma.
11 Eylül 2019
Serdar Denktaş neden Genel Başkanlığı bıraktı ?
2318 Okunma.
09 Eylül 2019
Sizce bu bir kurgu değil mi ?
567 Okunma.
06 Eylül 2019
Onurhan yanlış bir seçim
729 Okunma.
04 Eylül 2019
Çavuşoğlu şimdi de Sibel Siber’e teklif etti
1051 Okunma.
02 Eylül 2019
Sokak Erhürman diyor
923 Okunma.
28 Ağustos 2019
CTP anket sonuçlarından mutlu
1567 Okunma.
26 Ağustos 2019
Sendika paralarının peşine düştü
757 Okunma.
23 Ağustos 2019
KENDİ HESABINA 400 BİN STERLİN AKTARDI
2329 Okunma.
20 Ağustos 2019
KOMİTE BAŞKANI KİM OLACAK?
272 Okunma.
09 Ağustos 2019
SÜT KURUMUNDA NELER OLUYOR?
1292 Okunma.
07 Ağustos 2019
AKINCI İYİ POLİS, ÖZERSAY KÖTÜ POLİS
829 Okunma.
29 Temmuz 2019
ANA MUHALEFET PARTİSİNE GEREK YOK ARTIK
1006 Okunma.
26 Temmuz 2019
SENDİKAL PLATFORM İNANDIRICI OLAMAZ
563 Okunma.
22 Temmuz 2019
BİZ KAYBETTİK AMA HALA FARKINDA DEĞİLİZ!
634 Okunma.
19 Temmuz 2019
2020’DE İKİ SEÇİM GEÇİRECEĞİZ
1097 Okunma.
15 Temmuz 2019
İNSANA DEĞER VERMİYORUZ!
408 Okunma.
10 Temmuz 2019
UBP’DE BÜYÜK HUZURSUZLUK
1270 Okunma.
08 Temmuz 2019
AKINCI YOKSA ERHÜRMAN VAR!
881 Okunma.
05 Temmuz 2019
AMCAOĞLU’NA HALA SAHİP ÇIKAN YOK
729 Okunma.
03 Temmuz 2019
ATAMALAR KAPLUMBAĞA HIZINDA
545 Okunma.
28 Haziran 2019
UBP NAMUSUNU KURTARSIN
825 Okunma.
27 Haziran 2019
MAĞUSA’LI UBP’LİLER ATAMALARDAN RAHATSIZ
1481 Okunma.
26 Haziran 2019
HP’LİLER UBP’YE GÜVENMİYORLAR
343 Okunma.
25 Haziran 2019
HP KOMİTE BAŞKANLIĞINI İSTİYOR
846 Okunma.
24 Haziran 2019
SADECE LİNÇ Mİ EDİYORUZ?
504 Okunma.
21 Haziran 2019
UBP’DE EROĞLU DEVRİ DÜN KAPANDI
1279 Okunma.
20 Haziran 2019
UBP’DE İNCE HESAPLAR
1559 Okunma.
19 Haziran 2019
ANASTASİADES ÖZERSAY İLE DAHA ÇOK YEMEK YİYECEK
645 Okunma.
18 Haziran 2019
BANKACI BULUNAMIYOR
823 Okunma.
17 Haziran 2019
YAKIT SÖZLEŞMESİ BİTİYOR!
532 Okunma.
14 Haziran 2019
ESKİDEN BİRİ SUÇLU İDİ, ŞİMDİ İSE İKİSİ SUÇLU OLDU…
586 Okunma.
13 Haziran 2019
Hükümet Tokel’e danışacak
564 Okunma.
12 Haziran 2019
SEVGİ VE SAYGI YOKSA MUTLULUK DA YOKTUR!
744 Okunma.
11 Haziran 2019
ATANDIĞIN YER DEĞİL SEÇİLDİĞİN YER DAHA ÖNEMLİ
1172 Okunma.
10 Haziran 2019
GARGA’DAN AL HABERİ
1049 Okunma.
07 Haziran 2019
ERHÜRMAN İLK TURDA CUMHURBAŞKANI OLUR
1230 Okunma.
06 Haziran 2019
Bayramda dikkat çekenler
598 Okunma.
05 Haziran 2019
KKTC’de çözüm istemekle istememek arasında hiçbir fark yoktur
444 Okunma.
04 Haziran 2019
Bayram mesajı mı, seçim mesajı mı?
535 Okunma.
03 Haziran 2019
UBP’de Cahitoğlu krizi
848 Okunma.
31 Mayıs 2019
Hükümet güvenoyu alır mı?
770 Okunma.
30 Mayıs 2019
Özersay şimşekleri üzerine çekmeye devam ediyor
576 Okunma.
29 Mayıs 2019
Tatar, Taçoy’u Genel Sekreterlik konusunda uyardı
2126 Okunma.
28 Mayıs 2019
Yasemin Hareketi’ne Rumlar daha çok oy verdi
887 Okunma.
27 Mayıs 2019
Güney’deki AP seçimleri KKTC’yi etkisi altına alamadı
371 Okunma.
24 Mayıs 2019
Türklerin oyları AKEL’i birinci parti yapabilir
443 Okunma.
23 Mayıs 2019
Bu hükümet Facebook’a ne kadar dayanacak?
1258 Okunma.
22 Mayıs 2019
AP Seçimlerinde Türk adaylara ilgi
677 Okunma.
17 Mayıs 2019
Kurulacak olan hükümetten ne bekliyorsunuz?
507 Okunma.
15 Mayıs 2019
Tatar’ın işi zor!
633 Okunma.
13 Mayıs 2019
İmamoğlu da bizi anlamadı!
891 Okunma.
09 Mayıs 2019
Denktaş Kahraman, Özersay bozguncu
710 Okunma.
08 Mayıs 2019
Hükümetin akıbeti ne olacak?
644 Okunma.
07 Mayıs 2019
Özersay bitirmek için güzel bir fırsat yakaladı
518 Okunma.
06 Mayıs 2019
HP’de Denktaş rahatsızlığı
781 Okunma.
03 Mayıs 2019
Merkez sağın adayı kim olacak?
1014 Okunma.
02 Mayıs 2019
Tarafsan taraftarsın demektir
763 Okunma.
30 Nisan 2019
Akıncı da hayal kırıklığına uğrattı
546 Okunma.
29 Nisan 2019
Birisi hükümet mi dedi
594 Okunma.
22 Nisan 2019
AP seçimleri ve KKTC
2904 Okunma.
19 Nisan 2019
Özersay’ın Ankara ziyareti
449 Okunma.
18 Nisan 2019
Bana mesleğimi kimse öğretmesin!
436 Okunma.
16 Nisan 2019
Irkçı olduk
684 Okunma.
15 Nisan 2019
Erhürman sevgisi de olmasa
444 Okunma.
13 Nisan 2019
Saray’da seçim yemekleri başladı
567 Okunma.
11 Nisan 2019
Bu toplum daha çok çekecek
513 Okunma.
11 Nisan 2019
Parti liderlerinin ekran sınavı
500 Okunma.
10 Nisan 2019
Denktaş’ın yüzünden düşen bin parça
353 Okunma.
08 Nisan 2019
Akıncı ile Erhürman seçim stardını verdi
1034 Okunma.
05 Nisan 2019
TDP’nin siyasetteki amacı ne?
593 Okunma.
04 Nisan 2019
Eroğlu: “Yaşlandım ama ihtiyarlamadım”
388 Okunma.
03 Nisan 2019
Elçi’ye sorun
340 Okunma.
02 Nisan 2019
Yeni cumhurbaşkanı yine sol kesimden olacak
431 Okunma.
01 Nisan 2019
UBP’de Kanlı’ya tepki var
546 Okunma.
Haber Yazılımı