Yazı Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 12:49 Bu yazı 968 kez okundu
 
Akıncı ile Erhürman seçim stardını verdi
Harun DENİZKAN
harundenizkan@gaktv.com
 
 

Makam öyle tatlı bir şey ki benim gibi devlet makamına oturmayanlar asla makamın tadını bilemezler. Hele Cumhurbaşkanı veya Başbakan olacaksın, bu görevleri asla bırakmak istemezsin. Gelin isterseniz kendinizi bir an olsun bir Cumhurbaşkanı veya Başbakan olduğunuzu hayal edin. Hayali bile güzel değil mi? Diyeceksiniz KKTC’de Cumhurbaşkanı veya Başbakan olsan ne yazar? Öyle demeyin! Onlara soracak olsanız yetkilerin ellerinde olduğunu söyleyecekler. Neyse; Bu konuyu fazla deşmeyelim.

Gelelim konumuza; bugün oldu hala daha ne Akıncı ne de Erhürman Cumhurbaşkanlığına aday olduklarını hiçbir yerde açıklamadılar. Öyle kolayına da açıklamayacaklar. Daha seçimlere bir yıl var, adayım deyip kendilerini yıpratmak istemiyorlar. Örneğin cumartesi günü Atatürk stadındaki Yenicami-Mağusa Türk Gücü karşılaşmasını birlikte izlediler. Her ikisi de aday olduğunu açıklasalardı sahada bulunan izleyiciler seçim var da geldiler demeyecekler miydi? Bırakın izleyiciler söylemesin, ben söyleyeyim. Her ikisi de Cumhurbaşkanlığına aday seçim stardını verdiler. O festival senin, bu karşılaşma benim nerede etkinlik varsa artık kaçırmayacaklar. Örneğin; Cumhurbaşkanı Akıncı sabah kahverengi ceketi ile Lefke Yafa Portakal Festivali ve Kozanköy Hellim Pastelli Festivali’ne gitmişti. Öğleden sonra da maçtaydı. Keşke her ikisi de Atatürk stadında olduğu gibi Pile’deki MTG-Nea Salamina maçını da birlikte izleselerdi. Her ikisi de solcu geçinmesine rağmen, sağ oylarda her ikisinin de gözü var diye Pile’deki maça gitmediler. Akıncı daha da ileri giderek maç saati basın toplantısı yapıp sağ partilerin takdirini kazandı. Erhürman ise o maç ile ilgili hiçbir açıklama bile yapmadıydı.

Uzun lâfın kısası; seçim stardı verildi, en avantajlı olan ve makamlarını kullanarak etkinliklere katılan Cumhurbaşkanı ile Başbakan artık etkinlik kaçırmayacaklar. Ne diyelim politika işte böyle bir şey.

 UBP’liler kıpır kıpır

UBP’lilerin bu şimdiki halini benim gördüğüm gibi görebiliyor musunuz? Hepsinde bir heyecan adeta yerlerinde duramıyorlar. Bu heyecanları nedir? Diye soracak olursanız; UBP’liler er geç hükümete gireceklerinin farkında. Dolayısı ile gece gündüz demeden birlik beraberlik içerisinde çalışmalarına devam ediyorlar. Her gece bir yerlerde parti genel başkanından tutun, milletvekilinden, ilçe başkanında, örgüt başkanından ve muhtarına kadar hepsi bir arada. Anca beraber, kanca beraber misali. Müşavirler de onları yalnız bırakmıyorlar, çünkü yeni hükümette herkes görev almak istiyor.

Hükümete ne zaman girecekleri belli değil ama Ersin Tatar’ın bu dönemde Başbakan olacağından emindirler. Hal böyle olunca da herkes yeni hükümetten görev bekliyor. Parti genel başkanı Ersin Tatar ile herkes iyi geçinmek istiyor. Nerede bir UBP etkinliği varsa oralarda boy göstermeye çalışıyorlar. UBP’de moraller çok yüksek herkesin içi kıpır kıpır, 4’lü koalisyon hükümetinin dört gözle bitmesini bekliyorlar.

Aslında bu durum bir tek genel başkana yaramıyor, her gün herkesle birlikte olmak doğru bir yaklaşım değildir. İleride Başbakan olacağı için partililerine biraz daha mesafeli davranmalıdır, lidere ulaşmak biraz zor olmalıdır. Aksi takdirde Başbakan olduktan sonra partilileri ile sıkıntılar yaşar. Tatar’ın biraz daha geri kalmasının gerektiğine inanıyorum. Yine de karar onun.

HP’de tartışmalar büyüyor

Geçtiğimiz Perşembe akşamı HP Parti Meclisi bir toplantı gerçekleştirdi ve bu toplantıda çok sert tartışmalar yaşandı. Tartışmaların odak noktası 4’lü koalisyon hükümetiydi. Gecede ortaya çıkan sonuç, HP’nin hükümette ciddi anlamda kan kaybetmesidir.

Bu şekilde hükümetin devam etmesi halinde partinin ciddi anlamda zarar göreceği konuşuldu. Mecliste bekleyen yasaların daha fazla bekleyemeyeceği, bir an önce yasaların geçmesi için çaba sarf edileceği, ayrıca hükümet ortaklarının HP’den habersiz tavırları gündeme geldi.

Özellikle Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın Emrullah Turanlı’dan avans çekmesi. HP’lilerin Denktaş’ın bu durumunu onaylamadıklarını, parti genel başkanı Kudret Özersay’ın da bu konuda habersiz olduğu tartışıldı. 20 Milyon TL’lik avans kabul edilebilir bir durum olmadığını dillendirdiler.

Gecede ayrıca Türkiye’den kaynak aktarılmadığı müddetçe hükümetin devamının bir anlamı olmadığı kanısına vardılar. Uzun lafın kısası; HP’liler hükümetten ayrılmak için sebep arıyorlar, sebepler ortada ama o sebeplerin de olgunlaşmasını bekliyorlar.

Eroğlu mikrofonu elinden düşürmüyor

Üçüncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu uzun bir aradan sonra UBP’de aktif siyasete başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettikten sonra ofisine çekilen Eroğlu, Ersin Tatar başkanlığındaki UBP’de adeta boy göstermeye başladı. Hüseyin Özgürgün döneminde de ortalarda pek görünmeyen Eroğlu şimdilerde neredeyse UBP’lilerin her toplantısında görünmeye başladı. Görünmek bir yana, elinden mikrofonu da düşürmüyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde davetli olarak gittiği Değirmenlik’te de bir konuşma yapmıştı.

Eroğlu konuşmasında yaşlandığını ancak ihtiyarlamadığını duyurmuştu. Eroğlu, geçtiğimiz cumartesi günü de UBP’lilerle Mağusa’da kahvaltıda buluştu. Kahvaltı bahane mikrofon şahane misali, Eroğlu kahvaltı da mikrofonu eline aldı ve orada da bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında her an hükümete girecek gibi hazır olmalıyız veya erken seçime gidilecek gibi dedi. Uzun lafın kısası; Eroğlu ilerlemiş yaşına rağmen eskiden olduğu gibi yine siyaset sahnesinde yer alıyor. Şimdilik onursal başkan sıfatı ile UBP’de, ama ilerleyen zamanda sıfatı ne olur bilemeyiz.

Mesajı olan alsın

SN. TUFAN ERHÜRMAN: Denktaş ve Özyiğit’ten asla çekinmeyin onlar asla hükümeti bozmayı cesaret edemezler.

Üçüncü ortağınız Özersay’dan çekinebilirsiniz. Partisi içerisinde muhalefet bir gurup var olanlar sürekli olarak ona baskı yapıyorlar. Geçen Perşembe akşamı parti meclislerinde o gurup adeta Özersay’a soğuk terler döktürdü.

Özellikle Serdar Denktaş’ın Taş Yapı’dan aldığı 20 milyon liralık avansı doğru bulmadıklarını dile getirdiler.

Hesap sormaya gelen bir partinin başkanı şaibeli işlere imza atmasını doğru bulmadıklarını söylediler.

Sizin de bildiğiniz gibi bu hükümeti bozacak olan birisi varsa o da Özersay’dır.

Serdar Denktaş’ı uyar diyeceğim ama uyaramazsınız çünkü o da biliyor ki eliniz mahkûm.

SN. DERVİŞ EROĞLU: Bildiğiniz gibi ben çok meraklıyım. Bir gün ben de ya meraktan ya meraktan gideceğim. Yanlış anlamayın birkaç günden beridir yazılara başladım ve yine gargalarım devreye girdi, sizi ister istemez takibe aldılar.

Diyeceğim şu; Özgürgün’ün döneminde partililerinizin etkinliklerinde pek görünmüyordunuz veya şimdi her etkinlikte yer alıyorsunuz. Üstelik de her toplantıda konuşma yapıyorsunuz neden acaba?

SN. KUDRET ÖZERSAY: Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın Taş Yapı’dan aldığı avanstan haberim yok demekle olmuyor. Şimdi haberiniz oldu, acaba ne yapmayı düşünüyorsunuz? Seçimlerden önce söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz öyle.

Hesap soracağım diyordunuz, hesap sorsanıza Serdar Denktaş’a bu avansı neden aldı? Öyle her para eksilen, önüne gelen iş adamlarından para alıp hükümet mi yönetecek? Kusuruma bakmayın ama benim bildiğim Özersay böyle değildi.

Bir hükümet uğruna bu tür şaibeli oyunlara gelmenizi pek yakıştırmadım.

SN. MUSTAFA RÜSTEMOĞLU: Mübarek adam sizde hiç rahat durmuyorsunuz.

Parti içerisinde o kadar çok düşmanınız var ki, çok dikkatli olmanız gerekiyordu.

Madem ilişki bittiydi ne gereği vardı rahatsızlık vermeye? Onu bırakın, düşmanlarınız olayı anlatırken ballandıra ballandıra anlatıp üzerine bir de ekleme yapıyorlar. Ne olur dikkatli olun, çünkü sadece düşmanlarınız değil, ortalık yine garga doldu.

SN. OKAN DAĞLI: Bir zamanlar CTP ile anılırdınız şimdilerde ise MTG ile anılıyorsunuz. Geçtiğimiz Cumartesi günü Yenicami ile yaptığınız karşılaşama liderlerin akınına uğradı.

Bu karşılaşma her ne kadar da futbol olarak konuşulduysa siyasetçilerin akın etmesi ile karşılaşma adeta ikinci plana düşütü.

Laf aramızda Akıncı ile Erhürman seçim yarışına girdikleri için maçı seyretme zorunluluğu yaşadılar ve ister istemez tribünlerin ve basının ilgi odağı oldular.

Keşke diyorum MTG – Nea Salamina maçını da izleselerdi de bütün dünyanın ilgi odağı olsalardı. Ne dersiniz?

 
Etiketler: Akıncı, ile, Erhürman, seçim, stardını, verdi,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
19 Mart 2020
MİKROP SINIR TANIMIYOR!
138 Okunma.
18 Mart 2020
ALMAN KADIN KUZEY İÇİN BİR ŞANS!
1492 Okunma.
16 Mart 2020
KORONA MI? SEÇİM Mİ?
257 Okunma.
13 Mart 2020
SEÇİMLERİ ERTELEYİN BU İŞİN ŞAKASI YOK!
130 Okunma.
11 Mart 2020
CORONA VİRÜSÜ FIRSATÇILIĞI
262 Okunma.
09 Mart 2020
MESAJI OLAN ALSIN
571 Okunma.
06 Mart 2020
LOKMACI, LOKMACI OLALI BÖYLE İLGİ GÖRMEDİ
446 Okunma.
04 Mart 2020
HALİMİZE ŞÜKREDELİM AMA…
228 Okunma.
02 Mart 2020
GARGA’DAN AL HABERİ
479 Okunma.
28 Şubat 2020
AKINCI’NIN AĞZINDAN BAL AKIYOR
814 Okunma.
26 Şubat 2020
NEREDE BU CTP’LİLER?
729 Okunma.
24 Şubat 2020
AKINCI’NIN TÜRKİYE’YE GİTMESİ ŞART OLDU
578 Okunma.
21 Şubat 2020
NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYEN BİR TOPLUM
563 Okunma.
19 Şubat 2020
SİYASETİMİZİN GELDİĞİ SON DURUMA BAKAR MISINIZ?
488 Okunma.
17 Şubat 2020
SAHTE KABADAYI
569 Okunma.
10 Şubat 2020
BİRİLERİ AKINCI’YA İLHAK MI DEDİ?
681 Okunma.
07 Şubat 2020
MESAJI OLAN ALSIN
632 Okunma.
05 Şubat 2020
MESAJI OLAN ALSIN
517 Okunma.
03 Şubat 2020
SOL PARTİLER AKINCI’YA NE KAZANDIRACAK?
735 Okunma.
27 Ocak 2020
AKINCI’NIN “BARIŞ” ŞANSI SÜRECEK Mİ?
626 Okunma.
24 Ocak 2020
TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’Yİ TOPARLADI
684 Okunma.
22 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI ADAYLARI DAHA GERÇEKCİ OLSUN
462 Okunma.
20 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANI KİM OLACAK?
539 Okunma.
17 Ocak 2020
BOYKOT
476 Okunma.
15 Ocak 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA!
1195 Okunma.
08 Ocak 2020
EMİRNAME HP’NİN ELİNDE PATLADI
1146 Okunma.
06 Ocak 2020
YOL YOKSA SEYRÜSEFER DE YOK!
495 Okunma.
03 Ocak 2020
HÜKÜMET BOZULUYOR
1227 Okunma.
30 Aralık 2019
2020’DEN BEKLENTİLERİMİZ
1305 Okunma.
25 Aralık 2019
UBP’LİLER PİŞTİ OLDULAR
876 Okunma.
23 Aralık 2019
CTP Mİ? AKINCI MI?
1419 Okunma.
20 Aralık 2019
SEÇİMİ BOYKOT ETMEK SAĞLIĞIMIZA FAYDALI
626 Okunma.
15 Aralık 2019
ERHÜRMAN’I DAĞ’A KAÇIRALIM!
850 Okunma.
13 Aralık 2019
NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUM?
339 Okunma.
09 Aralık 2019
AKINCI’NIN DİĞERLERİNDEN FARKI NE?
730 Okunma.
04 Aralık 2019
YILDA 28 MAAŞ ALAN ÜÇ BİN KİŞİ VAR!
6206 Okunma.
29 Kasım 2019
KIB-TEK MÜDÜRÜ KURUMDA MAAŞ SIRALAMASINDA 188. SIRADA!
2951 Okunma.
18 Kasım 2019
YOLLARIMIZ ÖLÜM TUZAĞI VE SEYREDİYORUZ
344 Okunma.
13 Kasım 2019
TUTUKLU YARGILANMAYI KANIKSADIK
540 Okunma.
12 Kasım 2019
SURİYE BİTTİ SIRADA KIBRIS VAR
556 Okunma.
11 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
156 Okunma.
08 Kasım 2019
GEZİCİ’NİN VERDİĞİ ÖNEMLİ MESAJ!
465 Okunma.
04 Kasım 2019
ÜÇLÜ KOALİSYONA GEREK YOK
449 Okunma.
30 Ekim 2019
UBP,DP VE YDP SEÇİM HÜKÜMETİNE NE DERSİNİZ ?
991 Okunma.
28 Ekim 2019
MESAJI OLAN ALSIN
365 Okunma.
25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ VE BEKLENTİLERİMİZ
784 Okunma.
23 Ekim 2019
BAYBARS DİRETTİ AMA OKTAY’IN İSTEDİĞİ OLDU
1580 Okunma.
21 Ekim 2019
BAŞBAKAN TATAR’IN ADAYLIĞI UBP’YE NE KAZANDIRIR?
501 Okunma.
18 Ekim 2019
SEÇİMLERİN BİR ÖNEMİ KALDI MI?
596 Okunma.
14 Ekim 2019
SAFLAR BELLİ OLUYOR
404 Okunma.
09 Ekim 2019
YDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI DENKTAŞ
728 Okunma.
07 Ekim 2019
CTP’DE DARBE SAVUŞTURULDU
2054 Okunma.
02 Ekim 2019
BİR OY HAKKIM OLSA OYUMU ARIKLI’YA VERİRDİM
1704 Okunma.
30 Eylül 2019
DP BUGÜN YDP’Yi ZİYARET EDİYOR
1333 Okunma.
27 Eylül 2019
HP, UBP’NİN HUYUNU ERKEN KAPTI
1322 Okunma.
25 Eylül 2019
UBP ÖZGÜRGÜN’E SAHİP ÇIKAR MI?
985 Okunma.
23 Eylül 2019
ONURHAN ÜZÜYOR
524 Okunma.
20 Eylül 2019
ÖZGÜRGÜN HP’NİN ELİNDE PATLAYACAK !
636 Okunma.
18 Eylül 2019
ERHÜRMAN’I ELEŞTİREMİYORLAR
823 Okunma.
16 Eylül 2019
ERHÜRMAN TAŞ DÜŞÜRDÜ
881 Okunma.
13 Eylül 2019
Kışlada yaşıyoruz haberimiz yok
581 Okunma.
11 Eylül 2019
Serdar Denktaş neden Genel Başkanlığı bıraktı ?
2183 Okunma.
09 Eylül 2019
Sizce bu bir kurgu değil mi ?
511 Okunma.
06 Eylül 2019
Onurhan yanlış bir seçim
658 Okunma.
04 Eylül 2019
Çavuşoğlu şimdi de Sibel Siber’e teklif etti
970 Okunma.
02 Eylül 2019
Sokak Erhürman diyor
863 Okunma.
28 Ağustos 2019
CTP anket sonuçlarından mutlu
1448 Okunma.
26 Ağustos 2019
Sendika paralarının peşine düştü
681 Okunma.
23 Ağustos 2019
KENDİ HESABINA 400 BİN STERLİN AKTARDI
2242 Okunma.
20 Ağustos 2019
KOMİTE BAŞKANI KİM OLACAK?
204 Okunma.
09 Ağustos 2019
SÜT KURUMUNDA NELER OLUYOR?
1220 Okunma.
07 Ağustos 2019
AKINCI İYİ POLİS, ÖZERSAY KÖTÜ POLİS
743 Okunma.
29 Temmuz 2019
ANA MUHALEFET PARTİSİNE GEREK YOK ARTIK
951 Okunma.
26 Temmuz 2019
SENDİKAL PLATFORM İNANDIRICI OLAMAZ
466 Okunma.
22 Temmuz 2019
BİZ KAYBETTİK AMA HALA FARKINDA DEĞİLİZ!
560 Okunma.
19 Temmuz 2019
2020’DE İKİ SEÇİM GEÇİRECEĞİZ
1032 Okunma.
15 Temmuz 2019
İNSANA DEĞER VERMİYORUZ!
356 Okunma.
10 Temmuz 2019
UBP’DE BÜYÜK HUZURSUZLUK
1184 Okunma.
08 Temmuz 2019
AKINCI YOKSA ERHÜRMAN VAR!
812 Okunma.
05 Temmuz 2019
AMCAOĞLU’NA HALA SAHİP ÇIKAN YOK
642 Okunma.
03 Temmuz 2019
ATAMALAR KAPLUMBAĞA HIZINDA
487 Okunma.
28 Haziran 2019
UBP NAMUSUNU KURTARSIN
762 Okunma.
27 Haziran 2019
MAĞUSA’LI UBP’LİLER ATAMALARDAN RAHATSIZ
1354 Okunma.
26 Haziran 2019
HP’LİLER UBP’YE GÜVENMİYORLAR
288 Okunma.
25 Haziran 2019
HP KOMİTE BAŞKANLIĞINI İSTİYOR
647 Okunma.
24 Haziran 2019
SADECE LİNÇ Mİ EDİYORUZ?
433 Okunma.
21 Haziran 2019
UBP’DE EROĞLU DEVRİ DÜN KAPANDI
1221 Okunma.
20 Haziran 2019
UBP’DE İNCE HESAPLAR
1492 Okunma.
19 Haziran 2019
ANASTASİADES ÖZERSAY İLE DAHA ÇOK YEMEK YİYECEK
593 Okunma.
18 Haziran 2019
BANKACI BULUNAMIYOR
752 Okunma.
17 Haziran 2019
YAKIT SÖZLEŞMESİ BİTİYOR!
461 Okunma.
14 Haziran 2019
ESKİDEN BİRİ SUÇLU İDİ, ŞİMDİ İSE İKİSİ SUÇLU OLDU…
483 Okunma.
13 Haziran 2019
Hükümet Tokel’e danışacak
442 Okunma.
12 Haziran 2019
SEVGİ VE SAYGI YOKSA MUTLULUK DA YOKTUR!
692 Okunma.
11 Haziran 2019
ATANDIĞIN YER DEĞİL SEÇİLDİĞİN YER DAHA ÖNEMLİ
1085 Okunma.
10 Haziran 2019
GARGA’DAN AL HABERİ
963 Okunma.
07 Haziran 2019
ERHÜRMAN İLK TURDA CUMHURBAŞKANI OLUR
1143 Okunma.
06 Haziran 2019
Bayramda dikkat çekenler
541 Okunma.
05 Haziran 2019
KKTC’de çözüm istemekle istememek arasında hiçbir fark yoktur
380 Okunma.
04 Haziran 2019
Bayram mesajı mı, seçim mesajı mı?
487 Okunma.
03 Haziran 2019
UBP’de Cahitoğlu krizi
769 Okunma.
31 Mayıs 2019
Hükümet güvenoyu alır mı?
713 Okunma.
30 Mayıs 2019
Özersay şimşekleri üzerine çekmeye devam ediyor
472 Okunma.
29 Mayıs 2019
Tatar, Taçoy’u Genel Sekreterlik konusunda uyardı
2003 Okunma.
28 Mayıs 2019
Yasemin Hareketi’ne Rumlar daha çok oy verdi
747 Okunma.
27 Mayıs 2019
Güney’deki AP seçimleri KKTC’yi etkisi altına alamadı
302 Okunma.
24 Mayıs 2019
Türklerin oyları AKEL’i birinci parti yapabilir
383 Okunma.
23 Mayıs 2019
Bu hükümet Facebook’a ne kadar dayanacak?
1183 Okunma.
22 Mayıs 2019
AP Seçimlerinde Türk adaylara ilgi
617 Okunma.
17 Mayıs 2019
Kurulacak olan hükümetten ne bekliyorsunuz?
440 Okunma.
15 Mayıs 2019
Tatar’ın işi zor!
580 Okunma.
13 Mayıs 2019
İmamoğlu da bizi anlamadı!
820 Okunma.
09 Mayıs 2019
Denktaş Kahraman, Özersay bozguncu
640 Okunma.
08 Mayıs 2019
Hükümetin akıbeti ne olacak?
578 Okunma.
07 Mayıs 2019
Özersay bitirmek için güzel bir fırsat yakaladı
427 Okunma.
06 Mayıs 2019
HP’de Denktaş rahatsızlığı
712 Okunma.
03 Mayıs 2019
Merkez sağın adayı kim olacak?
948 Okunma.
02 Mayıs 2019
Tarafsan taraftarsın demektir
674 Okunma.
30 Nisan 2019
Akıncı da hayal kırıklığına uğrattı
477 Okunma.
29 Nisan 2019
Birisi hükümet mi dedi
520 Okunma.
22 Nisan 2019
AP seçimleri ve KKTC
2805 Okunma.
19 Nisan 2019
Özersay’ın Ankara ziyareti
376 Okunma.
18 Nisan 2019
Bana mesleğimi kimse öğretmesin!
360 Okunma.
17 Nisan 2019
Alnar Nar Şirketi de batırdık
397 Okunma.
16 Nisan 2019
Irkçı olduk
613 Okunma.
15 Nisan 2019
Erhürman sevgisi de olmasa
354 Okunma.
13 Nisan 2019
Saray’da seçim yemekleri başladı
509 Okunma.
11 Nisan 2019
Bu toplum daha çok çekecek
449 Okunma.
11 Nisan 2019
Parti liderlerinin ekran sınavı
426 Okunma.
10 Nisan 2019
Denktaş’ın yüzünden düşen bin parça
268 Okunma.
05 Nisan 2019
TDP’nin siyasetteki amacı ne?
528 Okunma.
04 Nisan 2019
Eroğlu: “Yaşlandım ama ihtiyarlamadım”
303 Okunma.
03 Nisan 2019
Elçi’ye sorun
271 Okunma.
02 Nisan 2019
Yeni cumhurbaşkanı yine sol kesimden olacak
360 Okunma.
01 Nisan 2019
UBP’de Kanlı’ya tepki var
453 Okunma.
Haber Yazılımı