Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 12:26 Bu haber 548 kez okundu
 
YDP’DEN 'YANGIN YERİNDE KABARE' OYUNUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Azer Özkan, “Türkiye’ye küfür ve hakaretin sanat kisvesi altında sunulmasını ve küfrün kutsallaştırılmasını asla kabul etmelerinin mümkün olmadığını” belirtti.
Kıbrıs Haberi
YDP’DEN 'YANGIN YERİNDE KABARE' OYUNUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Özkan, “Yangın Yerinde Kabare” oyununda Türkiye’ye karşı ağır hakaretler bulunduğunu, bunların değiştirilmesinin istendiğini ancak Yönetmen Yaşar Ersoy’un bunu kabul etmediğini iddia etti.

Azer Özkan, Yaşar Ersoy’un Yangın Yerinde Kabare isimli oyun ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, oyunun,  yanan Devlet Tiyatroları binasının yeniden yapılmaması vesilesiyle Türkiye’ye yönelik ağır hakaretler içerdiğini, Devlet Tiyatrolarına atanan yeni Müdür tarafından, Yaşar Ersoy’dan oyunda Türkiye’ye ağır hakaretler içeren cümlelerin çıkarılmasını istediğini, Ersoy’un  bunu kabul etmediğini savundu.

Özkan açıklamasında, “Anavatan Türkiye’ye küfür ve hakaretin sanat kisvesi altında sunulmasını ve küfrün kutsallaştırılmasını asla kabul etmemiz mümkün değildir. Bu meyanda gerekli hassasiyeti gösteren Devlet Tiyatroları Müdürünü ve Milli Eğitim Bakanını kutuluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: YDP’DEN, 'YANGIN, YERİNDE, KABARE', OYUNUYLA, İLGİLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı