Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 17:43 Bu haber 516 kez okundu
 
ULUDAĞ’IN NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ADAYLIĞINA DESTEK
Kıbrıs Sosyal Psikologlar Örgütü, araştırmacı gazeteci Sevgül Uludağ’ın Nobel Barış Ödülü’ne adaylığını koşulsuz desteklediğini bildirdi.
Kıbrıs Haberi
ULUDAĞ’IN NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ADAYLIĞINA DESTEK

Örgüt tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sevgül Uludağ’ın adaylığını destekliyoruz ve barış ve eşitlik ilkelerine yönelik olarak Kıbrıs’ta yürütmüş olduğu gönüllü, insancıl ve tabandaki çalışmalarının değerini tanıyoruz – onun araştırmacı bir gazeteci olarak gerçeğe bağlılığının ve korkusuzca bunları yazmasının değerini de tanıyoruz” denildi.

Uludağ’ın tüm bunları kendi can güvenliği ve iyiliğine yönelik tehditlere rağmen gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada Uludağ’ın adaylığının, tüm Kıbrıslılar için bir onur olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Sevgül’ün Kıbrıs’taki kayıp şahısların akıbetini ortaya çıkarmak üzere ortaya koyduğu ve koymaya devam ettiği çok büyük çabalar sonucunda pek çok kayıp şahıstan geride kalanlar bulunarak kimliklendirilmiştir. Sevgül, uzun süreli çatışma ve kuşku koşullarında, güvene dayalı ilişkiler kurmayı başarmış ve böylece her iki taraftan da insanlar ona kayıpların olası gömü yerleri hakkında konuşacak kadar kendilerini rahat ve güvende hissetmekte, Sevgül’ün gizliliklerini koruyacağını bilmektedirler. Sevgül, aynı acıyı paylaşan adanın her iki tarafından insanları bir araya getirmiş, daha önce birbirine “düşman” addedilen bu insanların birbirlerinin acısını görüp tanıyarak birlikte ileriye doğru adım atmalarını sağlamıştır. Bu da Sevgül’ünkendine rehber edindiği Kıbrıslılar’a ve insanlığa olan sınırsız merhametini  ve bağlılığını göstermektedir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: ULUDAĞ’IN, NOBEL, BARIŞ, ÖDÜLÜ, ADAYLIĞINA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı