Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:26 Bu haber 387 kez okundu
 
POLİSİYE OLAYLAR…
Polis tarafından aranan 3 kayıp kişi bulundu.
Kıbrıs Haberi
POLİSİYE OLAYLAR…

Polisten yapılan açıklamaya göre, 1 Haziran’dan beri kayıp olduğu belirtilen Lefkoşa’da sakin May Ann Sarmiento (K-37) bulundu.9 Haziran’dan beri kayıp olduğu belirtilen Girne’de sakin Suna Anna Uçarcan (K-14) ve Cemile Ceren Hacıoğlu (K-14) da bulundu.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) İTHAL VE TASARRUFU

GKRY’de sakin bir şahsa ait olup çalınarak yasal olmayan yollardan KKTC’ye geçirilen BMW marka araçla ilgili olarak polis tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, bahse konu araç Alayköy’de tespit edildi.
Söz konusu aracı kullanan Y.Y.Y. A.(E-33)’nın üzerinde ve araçta yapılan aramada, içerisinde bir miktar hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet kapaklı tüp ve içerisinde bir miktar hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan metal öğütücü bulunarak emare olarak alındı.
Bahse konu şahıs ve aracın çalınması olayı ile ilgili olarak meselede zanlı olarak görülen A.P(K-32) tutuklanmış olup, soruşturma devam ediyor.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK    
1-10 Mayıs tarihleri arasında, Girne’de faaliyet gösteren “Kırmızıgil Et Pazarı” isimli iş yerinde çalışmakta olan Y.Ç.(E-30)’nin, satışını yapmış olduğu et, peynir ve hellim satışlarından elde ettiği 3.821 TL parayı, iş yeri muhasebesine teslim etmeyip çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

HIRSIZLIK

 12 Mayıs- 10 Haziran tarihleri, 07.30-20.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir market içerisinden muhtelif marka ve sayıdaki kozmetik ürünleri, kasaya ödeme yapılmadan market dışına çıkarılmak suretiyle çalındı.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen Ç.B. (K-19) ve P.G. (K-20) tutuklanmış olup soruşturma devam ediyor. 


GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU    
Dün saat 14:00 sıralarında, Gazimağusa’da Akyar Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapan C.A.(E-37)’nın kullanımında bulunan araçta yapılan aramada, gümrüğe beyan edilmemiş toplam 9 koli hazır patates bulunarak emare olarak alındı. 
Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam ediyor.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: POLİSİYE, OLAYLAR…,
Yorumlar
Haber Yazılımı