Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 09:43 Bu haber 649 kez okundu
 
PKK, ʹBizi sattınızʹ deyip ABDʹyi tehdit etti
Barış Pınarı Harekatıʹnda 5. güne girilirken, ABD basınında dikkat çeken bir haber yer aldı.
Türkiye Haberi
PKK, ʹBizi sattınızʹ deyip ABDʹyi tehdit etti

CNN, ABDʹli yetkililerin terör örgütünden isimlerle bir araya geldiğini ortaya çıkardı. Gizli yazışmaları ortaya çıkaran CNN, omurgasını terör örgütleri PKK/YPGʹnin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleriʹnden üst düzey bir yetkilinin ABDʹli yetkililerle masaya oturduğunu aktardı.

ʹBİZİ SATTINIZ BU ETİK DEĞİLʹ

ABDʹnin IŞİDʹle Mücadele Özel Temsilcisi Yardımcısı William Roebuck ile Suriye Demokratik Güçleriʹnden temsilcinin Perşembe günü buluştuğunu aktaran CNN internet sitesindeki haberde, teröristlerin,ʹ Bizim insanlarımızı koruma gayretiniz yok, başka birilerinin de gelip bizi korumasını istemiyorsunuz. Bizi sattınız, bu etik değilʹ dediğini yazdı.

ʹRUS UÇAKLARINI ÇAĞIRIRIZ TEHDİDİʹ

Haberde, SDGʹli yetkilinin ABDʹden hem yardım hem de izin istediği belirtildi.Barbara Starr ve Ryan Browne imzalı haberde ABDʹden Türkiyeʹnin operasyonunu durdurması için yardım istediği, bunun olmaması durumunda da SDGʹnin Şamʹda Esad rejimi ile veya Rusya ile anlaşma yapması için izin istediği belirtildi. Terör örgütünün, Türkiyeʹye karşı Rusyaʹdan yardım isteyeceği ve uçuşa yasak bölgede Rus savaş uçaklarını talep etmeyi düşündüğü de belirtilirken CNNʹe konuşan ABDʹli yetkililer, ʹKürtlerin Rusyaʹya yanaşmasını istemiyoruzʹ ifadesini kullandı.Teröristlerin sözde yetkilisinin, ʹBenim insanlarımı koruyup korumayacağınızı bilmem gerek, bu bombaları durdurup durduramayacağınızı bilmeyin. Eğer siz yapamazsanız Rusya ve Esad rejimi ile bir anlaşma yapmak zorunda kalırım ve onların uçaklarını bölgeye çağırırımʹ dediği belirtildi. Haberde SDGʹli teröristin Roebuckʹa, ʹKendimi basına giderek ABDʹnin bizi yalnız bıraktığını söylememek ve Rusya ya da Suriye rejimine ait uçakların hava sahasını almaya davet etmemek için iki gündür kendimi tutuyorum. Ya bu operasyonu durdurursunuz ya da Rusyaʹyı alırızʹ dediği belirtilirken ABDʹli yetkilinin de bu konuyu ABD Dışişleri Bakanlığıʹna aktaracağına dair söz verdiği ve ʹAni karar almaʹ dediği vurgulandı.

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: PKK,, ʹBizi, sattınızʹ, deyip, ABDʹyi, tehdit, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı