Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 12:05 Bu haber 1226 kez okundu
 
ÖZEL GÜNHANLAR'A SELANİK'TEKİ YARIŞMADA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Türk Maarif Koleji 8. sınıf öğrencisi Özel Günhanlar, Yunanistan'ın Selanik şehrinde düzenlenen "4 .Thess Junior Piano Competition"da, 14-15 yaş kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
Kıbrıs Haberi
ÖZEL GÜNHANLAR'A SELANİK'TEKİ YARIŞMADA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Günhanlar, 24-25 Şubat'ta Selanik'te iki turda düzenlenen yarışmanın birinci turunda Yunanlı besteci Y. Coustantinides, J.S.Bach ve C.Czerny'den eserler seslendirerek, 9 kişi arasından ikinci tura geçme hakkı kazanan 4 yarışmacıdan biri olmaya hak kazandı.

İkinci turda ise J.Haydn ve H. Reinhold’un eserlerini seslendiren Özel, jüri tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

16 Haziran 2005'te Lefkoşa'da doğan Özel Günhanlar, 5 yaşındayken annesi Fatoş Özçelik'le başladığı piyano derslerine, Eylül 2018 'ten itibaren Nicolas Costantinou'yla ve armoni ve teori çalışmalarını Murat Menket ile sürdürüyor. 

İyi bir piyanist olmak istediğini belirten Özel Günhanlar, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile 23 Nisan etkinlikleri kapsamında  W.A.Mozart'ın Do Majör  Piyano konçertosunun (Lützow-concert) birinci bölümünü  seslendirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör:
Etiketler: ÖZEL, GÜNHANLAR'A, SELANİK'TEKİ, YARIŞMADA, BİRİNCİLİK, ÖDÜLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı