Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 11:06 Bu haber 5060 kez okundu
 
Naim cinayeti: Çete lideri aranıyordu
Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim cinayeti soruşturmasında tutuklu sayısı 5’e yükseldi. Naim cinayetini tasarlayan ve aranan çete lideri Zahid Masood’un ülkedeki ilk soygunu olmadığı, Eylül ayında da Girne’de meydana gelen Bektaş soygununda yer aldığı ortaya çıktı.
Asayiş Haberi
Naim cinayeti: Çete lideri aranıyordu

Masood, Bektaş soygunundan aranırken bu kez cinayetle sonuçlanan silahlı soyguna karıştı.

Lefkoşa’da 13 Mart tarihinde evine geldiği sırada silahlı soygun sonucu hayatını kaybeden Gökhan Naim’in öldürülmesinin ardından polisin cinayet soruşturması çorap söküğü gibi ilerliyor. O tarihten bu yana Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri yoğun çaba sonucu hem soygun olayına karışan hem de suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği 4 kişiyi tutuklayıp, suça fiilen karışan 5 kişiyi isim bazında tespit ederken gün be gün yaşanan gelişmeler sonucu önceki gün de 1 kişiyi daha tutukladı. Naim cinayetinin kilit ismi olan Zahid Masood’un Akıncılar’dan Güney Kıbrıs’a kaçmasına yardım ettiği tespit edilerek tutuklanan son isim Hüseyin Erseyis dün, daha önceden tutuklanan Faiz Ul Hassan ve Bilal Ahmad ile birlikte Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme zanlı Faiz Ul Hassan ve Bilal Ahmad’ın 7 gün, Hüseyin Erseyis’in ise 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi. Öte yandan cinayetle sonuçlanan soygun suçunu tasarlayan Zahid Masood’un ilk soygun suçu olmadığı ortaya çıktı. Masood’un 2018 yılı Eylül ayı içerisinde Girne’de meydana gelen Bektaş Gıda soygunu olayına karıştığı öğrenilirken, ülkede aranırken 6 ay içinde bu kez de cinayetle sonuçlanan silahlı soygun suçuna karıştığı ve paraları alarak Hüseyin Erseyis’in yardımı ile Akıncılar’dan Güney Kıbrıs’a kaçtığı tespit edildi.

PARALARI ALIP KAÇTILAR

Olayın soruşturmasını yürüten polis subayı Müfettiş Muavini Feyyaz İneci mahkemede aktardığı ifadesinde, zanlılar Bilal Ahmad ve Faiz Ul Hassan’ın 13 Mart tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “Taammüden Adam Öldürme, Adam Öldürme, Silahlı Soygun, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Meskun mahalde ateş etme” suçlarında methaldar olduğunu anımsattı. İneci, 13 Mart 2019 tarihinde saat 17.50 raddelerinde Ortaköy’de Gökhan Naim’in sahibi olduğu Köşklüçiftlikte bulunan Gesfi Döviz Bürosu isimli işyerini kapatıp HA 722 plakalı Jeep marka aracıyla ikametgahının önüne geldiğini anlattı.

O sırada Tanveer Ahmad, Ali Hassan ve Amid Ali Virk’in, tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları Star marka gümüş renk tabanca ile sol boyun kökünden sol kolundan, sırtından karaciğer üst bölgesinden ve göğüs kısmından Naim’i vurduklarını söyleyen İneci, Naim’in tasarrufunda bulunan siyah renk, kumaş el çantası ve içerisinde bulunan 112.000 STG, 170.000 Euro ve 800.000 TL yi sirkat edip akabinde DV 604 plakalı Toyota Corolla marka salon araç ile olay yerinden kaçtıklarını açıkladı.

“TABANCAYI ATIP ARACA BİNDİLER”

Gökhan Naim’in ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı sırada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat ettiğini söyleyen İneci, olay yerinde 4 adet STR marka 9 mm lik boş kovan,2 adet STR marka 9 mmlik canlı mermi, ucu kanlı keserin tespit edilerek emare olarak alındığını anlattı. İneci, olay yerinin Güney-Doğu kısmında bulunan Viltan Muslu Sokak üzerinde zanlıların DV 604 plakalı araca bindikleri yerde yol kenarında Star Marka gümüş renk tabancanın atılı bir vaziyette bulunarak emare olarak alındığını söyledi.  Yapılan araştırmada DV 604 plakalı Toyota Corolla marka salon araç Yenikent bölgesinde Hatice Tahsin Erören Sokak üzerindeki toprak yolda terkedilmiş bir vaziyette tespit edilerek emare olarak alındığını belirten İneci, 14 Mart 2019 tarihinde mesele ile ilgili olarak bağlantısı olan zanlı Faiz Ul Hassan’ın temin edilen telefon kaydı dökümlerinde, zanlı Tanveer Ahmad ve Bilal Ahmed ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığının tespit edildiğini ve mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti. İneci, 15 Mart tarihinde Zanlı Faiz Ul Hassan’ın ardından 16 Mart tarihinde ise Mağusa’da tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklanan zanlı Bilal Ahmad’ın aleyhlerine 3’er gün, ardından ise 8’er gün tutukluluk emri alındığını anımsattı. Suçun ciddiyetine dikkat çeken İneci, tahkikatın geniş kapsamlı yürütüldüğünü aranan 5 şahsın daha olduğunu ayrıca aranan emareler ve zanlıların vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

MASOOD’U AKINCILAR’DAN GÜNEY’E GEÇİRDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci zanlı Hüseyin Erseyis’in ise olay günü ve gecesi aranmakta olan Zayid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığının tespit edildiğini ve mahkeme emri ile tutuklandığını kaydetti.  Zanlı Erseyis’in gönüllü ifade verdiğini belirten İneci, Masood’u Güney Kıbrıs’a akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf ettiğini söyledi. Zanlı Faiz Ul Hassan’ın 7 gün tutuklu kalmasını talep eden İneci, Erseyis’in ise 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

6 AYDA 2 SOYGUN YAPIP ORTADAN KAYBOLDU

Ülkede birçok suça karıştığı ve defalarca tespit edilip tutuklanmasına rağmen ıslah olmayan çete lideri Zahid Massod 6 ayda iki soygun olayına karışırken, Masood’un karıştığı tespit edilen Bektaş Gıda soygununda tutuklanan Ahmet Sarıkılıç’ın polis karakolunda canına kıyması olayı ülkede infiale neden olmuştu. Aradan geçen bu kısa sürede 2’inci bir soygun suçunu tasarladığı tespit edilen Zahid Masood arandığı sırada bu kez ülkenin tanınmış döviz bürosu sahibi Gökhan Naim’in ölümü ile sonuçlanan silahlı bir soygun suçuna karıştı. Masood’u Akıncılar’dan Güney Kıbrıs’a kaçırdığını itiraf eden Hüseyin Erseyis’in bu iş için Masood’tan para almadığını iddia ettiği öğrenildi.

Kaynak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Naim, cinayeti:, Çete, lideri, aranıyordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı