Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:42 Bu haber 2210 kez okundu
 
Müdür de haddini aştı
Mersin İl Tarım Müdürü Arif Abalı, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı görüşleri nedeniyle "Kıbrıs'a kayyum atayın" dedi.
Kıbrıs Haberi
Müdür de haddini aştı

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde terör unsurlarına yönelik yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili görüşleri tartışmaların odağına yerleşen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’de kimi kesimlerce hedef alınmaya devam ediyor.

Son olarak Mersin İl Tarım Müdürü Arif Abalı, “KKTC’ye kayyum atanmasını” ve “Mersin’e bağlanıp ilçe sayılmasını” önerdi.

“YAVRU VATAN DEĞİL, MERSİN’İN İLÇESİ OLSUN!”

Abalı, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KKTC’nin 326 bin olan nüfusu olduğunu belirterek, “KKTC, Mersinin 14. ilçesi yapılmalı bence. Cumhurbaşkanı, Başbakana ve bakanlara gereksiz maaş veriliyor. Ya da Kayyum atanmalı. Kayyum da ben olmalıyım” diye yazdı.

“AKINCI’YA DNA TESTİ YAPTIRACAĞIM!”

Kayyum atanınca yapacaklarını da sıralayan Mersin İl Tarım Müdürü Arif Abalı, “Kayyum atanırsam tüm KKTC’de Mersinlilerin tarım ve hayvancılık yapmasını sağlayacağım. Anamur’umuzun suyu orada nasıl olsa. Kayyum atanırsam ilk işim KKTC’nin İngiliz Cumhurbaşkanına 1571’den bu güne verdiğimiz şehitlerimizin ismini ve İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezberleteceğim. Bir de arkadaşa DNA testi yaptıracağım. Ben de tepkimi böyle gösteriyorum. Kabul edenleri görelim” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIMINI TEPKİLER ÜZERİNE SİLDİ

Arif Abalı, basına da yansıyan paylaşımını tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldı.

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: Müdür, de, haddini, aştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı