Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:15 Bu haber 1791 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşım 'bu seçim yenilenmeli' diyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki seçimlerde usülsüzlük yapıldığını iddia ederek "Vatandaşım bana şunu söylüyor; bu seçim yenilenmeli" ifadelerini kullandı.
Türkiye Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşım 'bu seçim yenilenmeli' diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın 25. Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Binası açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. 

Konuşmasının önemli bir bölümünde İstanbul'daki seçimlere değinen Erdoğan, yolsuzluk ve usülsüzlük yaşandığını iddia etti. Şimdiye kadar 'sustuğunu' söyleyen Erdoğan, vatandaşın seçimlerin yenilenmesini istediğin savundu.

Erdoğan, "Bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir. Burada bir şaibe var. Bu açık ortada. Yolsuzluk var açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Olay bu kadar basit" dedi.

Seçimlerin ardından Cumhur İttifak'nda çatlak yaşandığı iddialarını da bir kez daha reddeden Erdoğan, "Cumhur İttifakı, yeni dönemin lokomotifi olmayı sürdürecektir. Spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın" mesajını verdi.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Vatandaşım, 'bu, seçim, yenilenmeli', diyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı