Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 10:30 Bu haber 539 kez okundu
 
COVID-19 Danışma Komitesi Cumhurbaşkanı Anastasiades ile kısıtlamaların gevşetilmesinin bir sonraki aşamasını görüşecek
Kıbrıs Haber Ajans KHA’ya açıklamada bulunan kaynaklar, COVID-19 Bilimsel Danışma Komitesi’nin, Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ile birlikte koronavirüsün yayılmasını sınırlamak amacıyla hayata geçirilen kısıtlamaların gevşetilmesinin bir sonraki aşaması olan üçüncü aşama ile ilgili tedbirleri görüşmek üzere salı günü toplanacağını belirttiler.
Güney Kıbrıs Haberi
COVID-19 Danışma Komitesi Cumhurbaşkanı Anastasiades ile kısıtlamaların gevşetilmesinin bir sonraki aşamasını görüşecek

9 Haziran`dan 13 Temmuz`a kadar olan üçüncü aşama, havaalanları, limanlar, tiyatrolar ve açık hava sinemaları, spor salonları ve üniversitelerin yaz programlarının yeniden açılmasını içeriyor.


Aynı kaynaklara göre, toplantı sırasında tedbirlerin gevşetilmesinin ikinci aşamasının sonuçları değerlendirilecek ve uzmanlar bir sonraki gevşeme aşamasında uygulanacak tedbirler konusunda Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades’e tavsiyelerde bulunacaklar.
 
Ayrıca anaokullarının yeniden açılmasıyla ilgili bir karar alacaklar.
 
Aynı kaynaklar Kıbrıs`ın iyi epidemiyolojik tablosunun hükümetin gevşeme tedbirlerinin üçüncü aşamasını başlatmasına olanak sağladığına dikkat çektiler.
 
 
Kaynak
Kıbrıs Haber Ajansı

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: COVID-19, Danışma, Komitesi, Cumhurbaşkanı, Anastasiades, ile, kısıtlamaların, gevşetilmesinin, bir, sonraki, aşamasını, görüşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı