Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 16:43 Bu haber 1182 kez okundu
 
Çinli doktor Dr. Li Meng Yan dünyayı sarsacak raporu yayınladı, Korona virüs insan yapımı dedikten sonra Amerika’ya kaçmak zorunda kalmıştı
Korona virüs insan yapımı dedikten sonra ABD’ye kaçmak zorunda kalan Çinli Virolog Dr. Li Meng Yan’in çalışması yayınlandı.
Dünya Haberi
Çinli doktor Dr. Li Meng Yan dünyayı sarsacak raporu yayınladı, Korona virüs insan yapımı dedikten sonra Amerika’ya kaçmak zorunda kalmıştı

Korona virüsü inceleyen ilk bilim insanlarından olan ve salgını duyurmak için ABD'ye kaçan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, önceki gün korona virüsün insan yapımı olduğuna dair raporunu açıklayacağını söylemişti. Dr. Li Meng Yan, Shu Kang, Jie Guan ve Shanchang Hu’un konuya ilişkin raporu yayınlandı.

LABORATUVAR MODİFİKASYONUYLA YAPILDI

Korona virüsün geninin incelendiği raporda, virüs geninin olağandışı özelliklere sahip olduğu ve bu durumun doğal evrimden çok virüsün sofistike laboratuvar modifikasyonuyla yapıldığını gösterdiği öne sürüldü.

DOĞADA ORTAYA ÇIKAMAYACAK ÖZELLİKTE

Doğal köken teorisinin yaygın olduğu ancak önemli bir destekten yoksun olduğunun belirtildiği raporda, korona virüsün hayvanlardan insanlara bulaşan zoonotik bir virüsle tutarsız biyolojik özellikler yansıttığı belirtildi. Raporda, başak proteinlerin korona virüs parçacıklarının dışını süslediği,  konakçı hücre reseptörleri ile etkileşime aracılık ettikleri ve böylece konakçı aralığını belirlemeye yardımcı oldukları için enfeksiyonda önemli bir rol oynadıkları belirtilirken korona virüsteki reseptör bağlayıcı motifin doğadan ortaya çıkamayacağı ve genetik mühendisliği ile yaratılmış olması gerektiği belirtildi.

VİRÜSÜN YARASA VE PANGOLİN KÖKENLİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK SAHTEKARLIK

Virüsün yarasa ve pangolin ile bağlantılı olduğuna yönelik ortaya çıkan yayınların son derece şüpheli ve muhtemelen sahtekarlık olduğunun belirtildiği raporda, bu uydurmaların halkı aldatmaktan başka bir şeye yaramayacağı ve bilimsel topluluk ile vatandaşları korona virüsün gerçek kimliğini öğrenmekten mahrum bırakacağı ifade edildi.

WUHAN ENSTİTÜSÜ ONLARCA YILDIR VİRÜS ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYOR

Ek raporların kısa süre içinde yayınlanacağı belirtilirken korona virüsün bir laboratuvarda geliştirildiği ve işlev kazanım araştırması ürünü olduğunu belirtildi. Raporda Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün (WIV) onlarca yıldır korona virüsü gözetim çalışmaları yürüttüğü, dünyanın en büyük korona virüsü koleksiyonuna sahip olduğu vurgulanırken “Açıkça görülüyor ki, WIV ve diğer ilgili laboratuvarların bu tür Spike / RBM mühendisliği ve kazanç işlevlerini gerçekleştirmesi ve başarması için teknik engel mevcut değildir” ifadeleri kullanıldı.

DOĞA’NIN EŞİT DERECE BİR VİRÜS YARATMASI NADİRDİR ÇÜNKÜ

Raporda ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

Doğal rekombinasyon olayı SARSCoV-2'nin ortaya çıkmasından sorumluysa, ZC45 / ZXC21 benzeri virüs ve SARS benzeri bir RBM içeren bir korona virüs, S1 / Nadir bir rekombinasyon şekli olan RBM. Dahası, SARS insanlık tarihinde yalnızca bir kez meydana geldiğinden, doğanın SARS'a bu kadar akıllı bir şekilde benzeyen bir virüs üretmesi en azından eşit derecede nadir olacaktır. Bu benzersiz SARS benzeri koronavirüsün ZC45 / ZXC21 benzeri ata virüs ile aynı hücrede bulunma ve iki virüsün "RBM-takas" tarzında yeniden birleşme olasılığı son derece düşüktür.

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: Çinli, doktor, Dr., Li, Meng, Yan, dünyayı, sarsacak, raporu, yayınladı,, Korona, virüs, insan, yapımı, dedikten, sonra, Amerika’ya, kaçmak, zorunda, kalmıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı