Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 20:47 Bu haber 559 kez okundu
 
BTHK’DAN CEP TELEFONLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) cep telefonlarının bugün itibariyle adanın her iki kesiminde de çalışmaya başlamasına ilişkin açıklama yaptı.
Kıbrıs Haberi
BTHK’DAN CEP TELEFONLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

BTHK açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Uzun bir süredir çalışmaları devam etmekte olan ve sonucunda adanın her iki kesiminde de cep telefonlarının çalışmasını sağlayacak sistem bugün itibariyle devreye alınmıştır. Bu hizmet sayesinde mevcut mobil operatörünüz ile adanın güneyindeyken bile telefon görüşmesi yapabilir ve sms gönderimlerinde bulunabilirsiniz. İnternet kullanımı ileriki bir tarihte kullanıma sunulacaktır.

Bu hizmetlerden faydalanmak için mobil operatörler tarafından sunulan Güney Kıbrıs Dolaşım (Roaming) Servisini kısa mesaj gönderimi yaparak aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Kuzey ve Güney Kıbrıs arasındaki karasal sınırdan ötürü oluşabilecek sinyal karışıklıkları nedeniyle, dolaşım hizmetinizi güneye geçiş yapmadan önce aktif hale getirmeniz ve geri dönüşünüzde ise bu hizmeti iptal etmeniz beklenmedik dolaşım ücretlendirmeleri ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

Güney Kıbrıs Dolaşım Servisini kullanan tüm abonelerin, kuzeye dönüş yaparken iptal mesajını göndermeden önce telefonlarındaki ayarlar menüsünden abonesi oldukları mobil operatörün sinyalini aldıklarından emin olmaları gerekmektedir. 

Dolaşım servisinin aktif hale getirilmesi ve iptal edilmesi ile ilgili detaylı bilgilere mobil operatörlerin internet sayfalarından erişebilir.”

 

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: BTHK’DAN, CEP, TELEFONLARINA, İLİŞKİN, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı