Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 10:56 Bu haber 1060 kez okundu
 
BEYAZ SARAY'DA TÜRKİYE GÜNDEMLİ TOPLANTI
Reuters haber ajansı, ABD Başkanı Trump'ın Kongre'nin dış politika ve güvenlik alanındaki en üst düzey isimleriyle Türkiye'nin askeri müdahalesinin ardından Suriye'deki son durumu görüşmek üzere bugün bir araya geleceğini yazdı. Habere göre toplantı TSİ 22:00’de başlayacak.
Türkiye Haberi
BEYAZ SARAY'DA TÜRKİYE GÜNDEMLİ TOPLANTI

Ajansın, Kongre kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Trump'ın davet ettiği isimler arasında Senato'nun Cumhuriyetçi çoğunluk lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisi'nin Başkanı Demokrat Parti'den Nancy Pelosi ile Senato ve Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler ve Silahlı Hizmetler komitelerinin başkan ve kıdemli üyeleri de yer alıyor.

Washington’da Hem Demokrat hem Cumhuriyetçi Kongre üyeleri, Ankara’nın Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmasıyla Türkiye’ye karşı yaptırımlar öngören ortak tasarılar hazırlamış durumda.

Ayrıca Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ve Senato’daki Demokrat azınlığın lideri Chuck Schumer, Trump’ın Amerikan askerlerini Suriye’den çekme kararını eleştiren ve Türkiye’ye ateşkes çağrısı yapan bir tasarı sundu. İki lider, Kongre üyelerinden, her iki parti temsilcilerinin imzasıyla sunulan tasarıya destek vermesini istedi.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: BEYAZ, SARAY'DA, TÜRKİYE, GÜNDEMLİ, TOPLANTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı