Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 10:30 Bu haber 612 kez okundu
 
BASIN-SEN’DEN ZAROĞLU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) milletvekili Bertan Zaroğlu’nun açıklamalarıyla yargıya, hukuka, yasalara ve toplumun kültürüne meydan okuduğunu, gazetecileri hedef gösterdiğini kaydederek, “Tehditlerine karşı sessiz kalacak değiliz” dedi.
Kıbrıs Haberi
BASIN-SEN’DEN ZAROĞLU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kişmir, Bertan Zaroğlu’nun dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaları eleştirerek, Zaroğlu’nun tavırlarının “küstah”, “küfürbaz”, “faşist”, “ırkçı” ve “hadsiz” olduğunu savundu.
Ali Kişmir, yaptığı yazılı açıklamada Zaroğlu’nu, “Kıbrıs düşmanlığı, Türkiyeli – Kıbrıslı ayrımı yapmak ve toplumu kutuplaştırmakla” suçladı, bu tavırların toplumda huzursuzluk yarattığını, artık bardağın taştığını belirtti.
Kişmir, “Zaroğlu şunu net olarak bilmelidir ki, onun tehditleri biz basın emekçilerini sindiremez. Hedef gösterdiği gazetecilere ve/veya yayın organlarına karşı yapılacak olan en ufak bir faşist girişimin sorumlusu bu zat olacak” ifadelerini kullandı.
Kişmir, Basın Emekçileri Sendikası ile bağlı bulunduğu Sendikal Platform’un bu konuda birlikte hareket edeceğini de kaydetti.
Ali Kişmir, Yeniden Doğuş Partisi’nin ve bazı kesimlerin Zaroğlu’nu destekler nitelikte açıklamalar yapmasını da eleştirdi.
Zaroğlu’nun, “vatandaşlığı, askerlik yapmayışı ve dokunulmazlığı” konusunda da eleştirilerde bulunan Kişmir, hükümetten, YDP’li vekilin “vatandaşlık konusunu masaya yatırmasını, araştırma yapılmasını, vatandaşlığına ve vekilliğine son verilmesini” istedi.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: BASIN-SEN’DEN, ZAROĞLU, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı