Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 11:26 Bu haber 732 kez okundu
 
ABD’Lİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN PASAPORTLAR KONUSUNDA UYARI...
Güney Kıbrıs’ta temaslarda bulunan ABD’nin Terörizmin Finansmanıyla Mücadeleden Sorumlu Hazine Bakan Yardımcısı Marshall Billingslea, Simerini gazetesinde yer alan söyleşisinde, Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği temaslarda değinerek, Güney Kıbrıs’ın yatırım karşılığı vatandaşlık verilmesi uygulamasını değerlendirdi.
Güney Kıbrıs Haberi
ABD’Lİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN PASAPORTLAR KONUSUNDA UYARI...

Gazete; “Vatandaşlıklar ABD’nin Gözetlemesinde” başlığı altında manşet ve iç sayfalarından yer verdiği söyleşide, ABD’li Bakan Yardımcısı Billingslea’nin, yabancılara verilen vatandaşlıklar konusu ve diğer bazı konulardaki görüşlerine yer verdi.
Habere göre Billingslea söyleşisinde özetle, Güney Kıbrıs’ın yabancı yatırımcılara vatandaşlık vermesi uygulamasının kötüye kullanılmamasının sağlanması için adımlar atılması gerektiğini belirterek, bu şekilde vatandaşlık verilecek kişilerin kim olduklarının çok iyi araştırılması gerektiğinin altını çizdi.
Temasları sırasında kendisine verilen taahhütlerden çok memnun kaldığını dile getiren Billingslea, kara para aklanmasının önlenmesi konusunda Güney Kıbrıs’ın kararlı tutumunu ortaya koyduğunu ifade etti.
Öte yandan Fileleftheros gazetesi; “Kara Para Aklanması Konusunda Kıbrıs’ın İncelenmesi – Amerikalılar Gitti Avrupalılar Kontrole Geliyor” başlıkları altında verdiği haberinde, Billingslea’nin ziyareti sonrasında Rum hükümetinin kara para aklanması konusunda büyük ilerleme kaydettiği konusunda ABD’den onay aldığını, şimdi de AB’den kontrol için bir heyetin geleceğini yazdı.
Haberde, Avrupa Konseyi’nin yetkili komitesi “Moneyval” değerlendirme grubunun Mayıs ayı içerisinde Güney Kıbrıs’a gideceği ve kara parayla mücadele konusunda temaslarda bulunacağı belirtildi.

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: ABD’Lİ, BAKAN, YARDIMCISI’NDAN, PASAPORTLAR, KONUSUNDA, UYARI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı